Jūs atrodaties šeit

Ekumeniskā dievkalpojumā iesvētīs Gaiļezera jauno kapelu

10.06.2019

Otrdien, 11.jūnijā plkst. 13:00 Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā „Gaiļezers” notiks ilgi gaidīts notikums -  jaunās kapelas iesvētīšana. Iesvētes pasākumu ar savu klātbūtni pagodinās katoļu bīskaps Andris Kravalis,pareizticīgo bīskaps Jānis, luterāņu bīskaps Einārs Alpe un baptistu bīskaps Kaspars Šterns.

Inese Lūse, slimnīcas Kapelānu dienesta vadītāja: “Šis notikums ir ļoti būtisks mums kā universitātes slimnīcai. Ik dienu šeit nonāk cilvēki ar nopietnām saslimšanām, pēkšņām veselības problēmām, cilvēki pēc nelaimes gadījumiem ar smagām traumām. Saskaroties ar ciešanām, daudziem – gan pacientiem un viņu tuviniekiem, gan arī slimnīcā strādājošajiem - aktuāli kļūst eksistenciālas dabas jautājumi, uz kuriem viņi meklē atbildes. Tāpēc garīgā aprūpe ieņem nozīmīgu vietu veselības aprūpē.”

Kapela stacionārā „Gaiļezers”  tika izveidota deviņdesmitajos gados līdz ar Latvijas neatkarības atgūšanu: “Laikam ejot, Gaiļezers ir piedzīvojis dažādus lielākus un mazākus remontdarbus. Tas ietekmēja arī kapelas pastāvēšanu, varētu teikt, kapela veica arī savu svētceļojumu pa dažādām telpām un vietām uz savu “apsolīto zemi”. Nu šī “apsolītā zeme” ir ieguvusi arī skaistu savu iekšējo veidolu,” atceras I. Lūse.

Par altārgleznu ir kļuvusi tekstilmākslinieces Rūtas Loginas dāvinātais mākslas darbs „Labais Gans”. Pateicoties privātpersonu atbalstam, ar ziedojumu palīdzību ir tapusi arī jauna altāra daļa.Tās izveidotāji ir „Svētā Lūkas atbalsta biedrība”, kuras misija ir bijušo ieslodzīto resocializācija. Altāra kompleksa izveidē ir izmantoti apmēram 400 gadu veci, atjaunoti kokmateriāli no svētā Jēkaba katedrāles Rīgā, un altārī ir iestrādāts altāra akmens ar relikvijām, kas atceļojis no Ķelnes Doma katedrāles. Ikdienā kapela sniedz iespēju rast dvēseles mieru gan pacientiem, gan pacientu tuviniekiem, gan slimnīcas darbiniekiem. Šeit tiek organizēti regulāri ikmēneša dievkalpojumi.

Uz iesvētes pasākumu ir aicināti visi interesenti!

Inguna Potetinova/ preses sekretāre

Informācija atjaunota: 2019.06.10 - 13:29