Jūs atrodaties šeit

Eiropas muskuloskeletālās radioloģijas kongress Rīgā

27.06.2014

Trīs dienas – no 26. līdz 28.jūnijam – Rīgā, Radisson Blue Latvija viesnīcas konferenču centrā, norisinās Eiropas Muskuloskeletālās radioloģijas kongress. Tajā pulcējušies vairāk nekā 600 radiologi ne tikai no Latvijas, Baltijas un Eiropas, bet arī no tālās Jaunzēlandes, Indijas, Korejas, Amerikas Savienotajām Valstīm un Dienvidāfrikas. Kongresa programmā paredzēta 140 lektoru uzstāšanās.Šogad kongresa galvenā tēma ir mugurkauls, un speciālisti dalīsies pieredzē skeleta un mīksto audu radioloģiskajā diagnostikā.

Pirmā kongresa diena veltīta perifēro nervu normālai anatomijai un slimību diagnostikai ar ultrasonogrāfijas metodi. Šis medicīnas novirziens ir ļoti jauns un pagaidām Latvijā nav plaši ieviesies. Taču, pateicoties modernajai aparatūrai un augsti kvalificētajiem speciālistiem, kas spēj atšķirt nervu šķiedras no pārējiem mīkstajiem audiem, beidzamo divu gadu laikā tas strauji attīstās.
Nākamajās dienās Eiropas eksperti sniegs prezentācijas par mugurkaula attīstības, normas variantu un slimību radioloģisko diagnostiku un minimāli invazīvām ārstēšanas metodēm. Līdztekus prezentācijām par mugurkaulu speciālisti apmainīsies ar jaunākajām atziņām arī sporta medicīnas, skeleta audzēju un iekaisumu diagnostikā. Būs arī zinātniskās sesijas, kuru vadīšanu uzņēmušies arī Latvijas radiologi.

Kongresa prezidente, Rīgas Austrumu slimnīcas Diagnostiskās radioloģijas centra vadītāja Māra Epermane uzsver: „Šī ir unikāla izdevība iegūt tik plašu un daudzpusīgu informāciju par muskuloskeletālo radioloģiju un atzīt, ka mēs esam daļa no Eiropas. Mēs spējam veikt tādus pašus izmeklējumus, kā citur Eiropā un pasaulē,  mums ir ko teikt kolēģiem no citām valstīm un arī mums pašiem vēl ir daudz ko  mācīties. Pieredzes apmaiņa ir ļoti būtiska ne tikai radioloģijā, bet vispār medicīnā”.

Eiropas Muskuloskeletālās radioloģijas biedrības prezidents profesors Jans Beggs no Lielbritānijas un daudzi eksperti – profesors Karlo Martinoli no Itālijas, profesori David Wilson un Gina Allena no Lielbritānijas, profesors Klauss Bondorfs no Vācijas un vēl citi, stāsta M. Epermane, jau no 2005. gada ir viesojušies Latvijā un mūsu radiologiem vadījuši seminārus un praktiskās nodarbības. Tāpēc šīs trīs dienas Rīgā, atzīst kongresa prezidente, ir bagātas gan ar patīkamu atkalredzēšanos, gan jauniem iespaidiem un nepārvērtējamu pieredzi.

Eiropas Muskuloskeletālās radioloģijas kongress ik gadu notiek kādā no Eiropas valstīm. Pagājušā gadā tas noritēja Spānijā, bet nākošajā gadā speciālisti tiksies kongresā Liebritānijā.

Māra Epermane kongresa prezidente tālr. 29418134
e-pasts: mara_epermane@hotmail.com

Informācija atjaunota: 2014.06.27 - 14:25