Četras dienas Rīgā ar lekcijām viesojas pasaules slavenais profesors Laslo Tabārs

20.03.2019

Šonedēļ Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā pulcējas 150 radiologi no visām Baltijas valstīm, lai piedalītos pasaulē slavenā profesora Laslo Tabāra (Laszlo Tabar) lekcijās par multimodālu pieeju krūts slimību diagnostikā. Šī pasākuma galvenais mērķis ir paaugstināt krūts skrīninga procesā iesaistīto speciālistu kvalifikāciju - radiologiem, radiologu asistentiem, ķirurgiem, patologiem, onkologiem, ginekologiem un arī administratoriem.

Prof. Laslo Tabārs ir pasaulē slavens un atzīts eksperts krūts radioloģijā, kurš ir devis milzīgu ieguldījumu cīņā ar krūts vēzi. Šis kurss sniedz plašas zināšanas krūts patoloģijas diagnostikā, ķirurģiskās pieejas izvēlē, kā arī jaunāko tehnoloģiju pielietošanā. Īpaša uzmanība tiek pievērsta teorētiskām un praktiskām iemaņām, lai nodrošinātu multimodālu pieeju, aptverot mamogrāfiju, piena dziedzera ultrasonogrāfiju, tomosintēzi un krūts dziedzera magnētisko rezonansi

Kursus “Multimodāla pieeja krūts slimību diagnostikā” rīko Latvijas Krūts slimību asociācija sadarbībā ar Latvijas Radiologu asociāciju, Latvijas Onkologu asociāciju, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcu un slimnīcas Atbalsta fondu. Pasākums tiek īstenots ar Veselības ministrijas un Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.9.2.6.0/17/I/001 “Ārstniecības un ārstniecības atbalsta personāla kvalifikācijas uzlabošana” darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” atbalstu.

Inguna Potetinova/ preses sekretāre

Foto no kreisās: Rīgas Austrumu slimnīcas virsārsts mamoloģijā Ilze Eņģele, prof. Laslo Tabārs, un Rīgas Austrumu slimnīcas Diagnostiskās radioloģijas centra vadītāja Māra Epermane; autors: Mārtiņš Vilcāns

Informācija atjaunota: 2019.03.21 - 8:19