Jūs atrodaties šeit

Austrumu slimnīcas vadība viesojas Ziemeļigaunijas reģionālajā slimnīcā

30.07.2018

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis un valdes locekļi Kaspars Plūme un Vilnis Lietuvietis piektdien, 27. jūlijā, apmeklēja Ziemeļigaunijas reģionālo slimnīcu Tallinā, lai uzzinātu kaimiņvalsts slimnīcas vadības pieredzi dažādos jautājumos. 

Ziemeļigaunijas reģionālā slimnīca daudzējādā ziņā ir līdzīga Rīgas Austrumu klīniskajai universitātes slimnīcai. Tā ir lielākā ārstniecības iestāde Igaunijā un, tāpat kā Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca, ir veidojusies, apvienojot vairākas nelielas ārstniecības iestādes. Arī Ziemeļigaunijas reģionālās slimnīcas vadītājs nav mediķis. Agris Pēdu ir jurists un jau divarpus gadus veiksmīgi vada Igaunijas lielāko universitātes slimnīcu.
 
"Ziemeļigaunijas reģionālā slimnīca tika izveidota 2001. gadā, pakāpeniski apvienojot vairākas nelielas slimnīcas. Apvienošanās process bijis samērā ilgs, taču veiksmīgs, un tagad slimnīca strādā kā vienots veselums un apkalpo lielāko daļu Igaunijas teritorijas," stāsta Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis. 

Ziemeļigaunijas reģionālajā slimnīcā strādā vairāk nekā 4000 darbinieku, no kuriem aptuveni 500 ir ārsti, bet 2200 – māsas. Slimnīcā ik gadu ārstējas aptuveni 144 tūkstoši pacientu un katru dienu tiek sniegta neatliekamā palīdzība vidēji 230 cilvēkiem. 

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valde tikās ar Ziemeļigaunijas reģionālās slimnīcas vadītāju Agri Pēdu, kā arī Ķirurģijas klīnikas vadītāju Leonardu Kuku un Operāciju bloka vadītāju Sergeju Kagalo. 

"Viens no mūsu vizītes galvenajiem mērķiem bija iepazīties ar ķirurģijas organizāciju kaimiņvalsts slimnīcā. Apvienojot vairākas ārstniecības iestādes, viņiem ir izdevies izveidot vienu vienotu Ķirurģijas klīniku, kas ir ļoti veiksmīgs risinājums. Turklāt igauņi ir izveidojuši ļoti advancētu operāciju plānošanas sistēmu, kas ļauj savlaicīgi plānot visu Operāciju bloka zāļu noslodzi, nepieciešamo personālu un resursus, kā arī veikt padziļinātu un detalizētu analīzi, kā katra zāle tiek noslogota, kā tiek izmantoti resursi. Šādu sistēmu noteikti būtu vērts ieviest arī Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā," saka slimnīcas valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis. 

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valde apmeklēja arī Ziemeļigaunijas reģionālās slimnīcas ambulatoro daļu. Kā zināms, šā gada februārī tika atklāta Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas modernā daudzprofilu poliklīnika, taču, plānojot tās turpmāko attīstību, slimnīcas vadībai bija interesanti ielūkoties kaimiņvalsts lielākās slimnīcas ambulatorajā daļā, lai smeltos idejas. 

"Ziemeļigaunijas reģionālās slimnīcas ambulatorā daļa ir sadalīta vairākos blokos. Katrā no šiem blokiem ir gan konsultāciju kabineti, gan telpas dažādu procedūru un manipulāciju veikšanai, gan sava reģistratūra. Pacients vienuviet var gan piereģistrēties, gan saņemt visu nepieciešamo veselības aprūpi. Viss ir izveidots ļoti pārdomāti, kompakti un pacientiem ērti," novērojumos dalās Imants Paeglītis. "No kaimiņvalsts kolēģiem noteikti varam smelties idejas, plānojot savas ambulatorās daļas tālāko attīstību un ne tikai to."

Sadarbību ar Ziemeļigaunijas reģionālo slimnīcu plānots turpināt ne tikai slimnīcu vadītāju līmenī, bet arī starp administratīvajiem un medicīniskajiem dienestiem. "Slimnīcas struktūrvienību vadošajiem darbiniekiem esmu uzdevis iepazīties ar kaimiņvalsts slimnīcas pieredzi un izskatīt iespējas pārņemt vērtīgākās idejas, kas varētu uzlabot slimnīcas darbu," saka Imants Paeglītis. 

Aija Lietiņa,
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas preses sekretāre

Foto – Ziemeļigaunijas reģionālās slimnīcas arhīvs

Informācija atjaunota: 2018.07.30 - 16:21