Austrumu slimnīca uzņemti 79 jaunie rezidenti

02.10.2019

1. oktobrī mūsu slimnīcā notika īpaši svinīgs pasākums par godu jauno rezidentu uzņemšanai. Šogad Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā tiek uzņemti 79 rezidenti.

Ar rezidentiem tikās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis un valdes loceklis prof. Vilnis Lietuvietis, izglītības daļas vadītāja Dace Munča un uroloģijas specialitātes rezidents Jānis Bērziņš, kurš dalījās ar savu pieredzes stāstu par rezidentūru Austrumu slimnīcā.

Medicīnas studenti, beidzot augstskolu, saņem diplomu, tomēr tas vēl neļauj viņiem pilnvērtīgi strādāt par ārstiem. Atkarībā no izvēlētā virziena vēl 3-6 gadi jāmācās rezidentūrā – jāstudē, vienlaikus praktizējoties pie apmācīt tiesīgiem ārstiem.

Kopumā Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā pašlaik ir 310 rezidenti.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis

Austrumu slimnīcas valdes loceklis prof. Vilnis Lietuvietis jaunajiem rezidentiem stāstīja par slimnīcas attīstību, inovācijām un zinātniskajiem sasniegumiem

Izglītības daļas vadītāja Dace Munča

Uroloģijas specialitātes rezidents Jānis Bērziņš dalījās ar savu pieredzes stāstu par rezidentūru Austrumu slimnīcā