Austrumu slimnīcā šajā mācību gadā studijas uzsāk 12 radioloģijas rezidenti

08.10.2019

Aizvadītajā nedēļā Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (Austrumu slimnīcā) izvietotajā Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Studiju centrā notika radioloģijas rezidentu, kā arī dažādu radioloģijas specializāciju pasniedzēju sanāksme, kurā Austrumu slimnīcas diagnostiskās radioloģijas galvenā speciāliste profesore Gaida Krūmiņa informēja par aktualitātēm, uzsākot (un arī turpinot) jauno mācību gada posmu. Profesore sniedza ieskatu rezidentu plūsmas skaitliskajos datos, kā arī informēja par rezidentu izvēlētajām specializācijas jomām. Līdztekus aicināja rezidentus iesaistīties pētnieciskā darbībā, kā arī apsvērt un apzināt iespējas stažēties ārvalstīs. Prezentācijas noslēgumā klātesošie tika informēti par zinātnisko darbu tēmām un izvēles iespējām tās veikt/izstrādāt konkrētā Austrumu slimnīcas radiologa vadībā.

Profesore Gaida Krūmiņa - Austrumu slimnīcas diagnostiskās radioloģijas galvenā speciāliste

Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca ir lielākā radioloģijas rezidentu apmācību bāzes vieta. Topošie ārsti mācīsies un apgūs prasmes Austrumu slimnīcas lielākajos stacionāros - Gaiļezerā, Biķerniekos, Latvijas Onkoloģijas centrā, Tuberkulozes un plaušu slimību centrā.

Šobrīd radioloģijas studijas uzsākuši kopskaitā 38 rezidenti. No tiem budžeta grupā mācīsies 26 rezidenti - 17 Austrumu slimnīcas rezidenti, 9 rezidentiem mācības apmaksā reģionālās slimnīcas (Ventspils, Alūksnes, Jēkabpils, Dobeles apkārtnes, Daugavpils, Vidzemes un Liepājas slimnīca). Savukārt 13 ir maksas studiju rezidenti. Jaunā mācību gada 2019./2020.gada rezidenti šogad ir 12.

No pirmā un otrā mācību gada rezidentiem - 6 izvēlējušies vienu vai vairākas specialitātes (Muskuloskeletālā radioloģija – 4, Neiroradioloģija – 4, Abdominālā radioloģija – 2, Intervencionālā radioloģija – 2). Savukārt 8 rezidenti vēl nav izdarījuši savu izvēli par labu konkrētai specializācijas nozarei. No trešā un ceturtā gada gada rezidentiem tikai 4 rezidenti pagaidām vēl nav izvēlējušies specializācijas nozari, bet 13 izvēlējušies vienu vai vairākas specialitātes (Abdominālā, torakālā radioloģija – 5, Muskuloskeletālā radioloģija – 6, Krūts dziedzera radioloģija – 2, Uroģenitālā radioloģija – 2, Intervencionālā radioloģija – 2, Neatliekamā radioloģija – 3).

Rezidentūras studiju darbā ir iesaistīts kopskaitā 31 pasniedzējs. No tiem 28 pasniedzēji strādā Austrumu slimnīcā. Tie ir pieredzes bagāti ārsti-speciālisti, kas ikdienā paši veic un interpretē radioloģiskos izmeklējumus un vienlaikus ir arī lieliski lektori un docētāji RSU Radioloģijas katedrā.

Tik vispusīgu un plašu radioloģijas rezidentu apmācību ir iespējams īstenot arī pateicoties Austrumu slimnīcā jauniegādātām jaunākās paaudzes radioloģiskās izmeklēšanas iekārtām, kas kvalitatīvi un saturīgi uzlabo arī jauno rezidentu apmācību iespējas.

Informācija atjaunota: 2019.10.08 - 14:39