Jūs atrodaties šeit

Austrumu slimnīca operatīvi reaģē uz drošības apdraudējumu

31.07.2019

Austrumu slimnīcā nonākuši 22 Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) pacienti. Pēc tam, kad PSKUS saņēma drošības draudus, Austrumu slimnīcas valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis nekavējoties sasauca Operatīvās krīzes vadības grupu, kas apzināja, cik pacientus un kurās Austrumu slimnīcas klīnikās un nodaļās nepieciešamības gadījumā varētu izvietot. Tāpat tika lemts par konkrētu un saskaņotu rīcību – kā pacienti tiks pārvesti uz Austrumu slimnīcu. 

Austrumu slimnīcas speciālisti – ķirurgi, invazīvie radiologi, neiroķirurgi, neirologi, anesteziologi u.c. nepameta savas darba vietas. Bijām gatavi uzņemt arī kolēģus no PSKUS – operāciju nodrošināšanai  PSKUS pacientiem, ja rastos tāda nepieciešamība. 

Austrumu slimnīcas Operatīvajā krīzes vadības grupā tika iekļauti visu slimnīcas stacionāru un lielāko klīniku vadītāji, kā arī slimnīcas valdes locekļi un administrācijas pārstāvji. 

Tika secināts, ka uz to brīdi kopumā Austrumu slimnīca var uzņemt papildus 290 pacientus, tostarp - 21 pacientu intensīvajā terapijā. 

Tāpat nepieciešamības gadījumā varētu nodrošināt neatliekamās operācijas neiroloģiskajiem, neiroķirurģiskajiem u.c. pacientiem.

Kopš krīzes situācijas izsludināšanas PSKUS, Austrumu slimnīcā ir uzņemti arī visi tie Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta atvestie pacienti, kas citādi būtu nonākuši PSKUS uzņemšanas nodaļā.

Uzmanību!

Svarīga informācija pacientu piederīgajiem! PSKUS ierīkots uzziņu tālrunis: 67069280. Zvanot uz šo tālruni līdz plkst. 22.00, piederīgie var noskaidrot, vai pacients turpina ārstēšanos PSKUS vai pārvests uz citu ārstniecības iestādi.

Informācija atjaunota: 2019.08.02 - 14:47