Austrumu slimnīcā norisināsies konference par HIV izplatību, diagnostiku un ārstēšanu

21.11.2018

30. novembrī Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā norisināsies zinātniski praktiskā konference "HIV infekcija Latvijā – multidisciplināra pieeja un ārstu sadarbības iespējas", kurā vadošie Austrumu slimnīcas, kā arī citu ārstniecības iestāžu speciālisti stāstīs par HIV izplatību Latvijā un aktualitātēm šīs slimības diagnostikā un ārstēšanā.

"Lielā daļā sabiedrības joprojām ir iesakņojies mīts, ka HIV attiecas tikai uz atsevišķām sabiedrības grupām. Jā, ilgu laiku HIV tiešām bija galvenokārt narkotiku lietotāju, homoseksuālu vīriešu un seksuālo pakalpojumu sniedzēju slimība, tomēr šodien HIV pozitīva pacienta "seja" ir būtiski mainījusies. Tagad vairāk nekā 50% gadījumu HIV konstatē heteroseksuāliem cilvēkiem, kuri nepieder nevienai no minētajām grupām. Būtībā pašlaik tipisks HIV pacients ir parasts cilvēks, kurš ne ar ko īpašu neatšķiras no citiem. Tas var būt ikviens no mums," stāsta Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Infektoloģijas poliklīnikas vadītāja Inga Ažiņa.

Foto – Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Infektoloģijas poliklīnikas vadītāja Inga Ažiņa.

"Ir gadījumi, kad HIV tiek iegūts pusaudža gados pirmā dzimumkontakta laikā, tāpat arī – pirmo reizi pamēģinot narkotikas. Gadās, ka HIV atklāj solīdām dāmām, kuras visu dzīvi laimīgi nodzīvojušas ar vienu vīru, izrādās, viņam bijuši gadījuma sakari," stāsta daktere Ažiņa.

Tā kā risks inficēties ar HIV ir praktiski jebkuram, infekcija ļoti bieži gadiem ilgi paliek nepamanīta. "Nereti HIV inficētais pat neiedomājas, ka viņam vajadzētu pārbaudīties, jo – viņš taču nav "tāds". HIV atklāšanu apgrūtina arī tas, ka slimība gadiem ilgi norit slēpti, bez simptomiem," stāsta Ažiņa.

Konferenci aicināti apmeklēt infektologi, internisti, ģimenes ārsti, ginekologi, urologi, kā arī citi speciālisti.

Konference norisināsies Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra "Latvijas Onkoloģijas centrs" konferenču zāle, Hipokrāta ielā 4, Rīgā, sākums – pulksten 13.00 (reģistrēšanās konferencei – no pulksten 12.00).

Konferenci organizē Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca sadarbībā ar Austrumu slimnīcas Atbalsta fondu.

Par dalību konferencē tiks piešķirti Latvijas Ārstu biedrības Sertifikācijas padomes 6 tālākizglītības punkti. Dalība konferencē ir bez maksas.

Konferencei iespējams pieteikties Austrumu slimnīcas Atbalsta fonda mājaslapā – šeit.

Aija Lietiņa,
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas sociālo mediju speciāliste

Foto – rawpixel.com / Freepik un Mārtiņš Vilcāns

Informācija atjaunota: 2018.11.21 - 13:13