Austrumu slimnīcā norisinājusies konference jaunajiem ārstiem

11.10.2018

Šodien, 11. oktobrī, Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā norisinājās pirmā slimnīcas rezidentiem veltītā konference, kuras nosaukums bija "Vai viegli būt jaunam?".

Konferences laikā gan pieredzējuši ārsti, gan paši rezidenti meklēja atbildi uz šo jautājumu, daloties pieredzē un savās pārdomās, kā arī runājot par dažādiem būtiskiem, ar rezidentūru saistītiem jautājumiem. Austrumu slimnīcas valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis klātesošajiem stāstīja par galvenajiem mērķiem un izaicinājumiem slimnīcas attīstībā tuvākajos gados, uzsverot, ka to sasniegšanai ir nepieciešama profesionālu, ieinteresētu un motivētu darbinieku komanda, un aicinot jaunos ārstus tai pievienoties.

Pirmajā jauno ārstu konferencē topošais urologs Juris Jansons jaunajiem ārstiem stāstīja par iespējām, kas paveras, strādājot Latvijas lielākajā ārstniecības iestādē, raksturojot Austrumu slimnīcu kā draudzīgāko slimnīcu jaunajiem ārstiem. Latvijas Radiologu asociācijas prezidente un Latvijas Jauno ārstu asociācijas valdes locekle Maija Radziņa runāja par būtiskiem juridiskiem jautājumiem, kas jāņem vērā rezidentiem.

Jaunā gastroenteroloģe Vita Skuja aizrautīgi stāstīja par savu darba gaitu sākumu, kad viņa uzņēmusies aizvien jaunus izaicinājumus un kļuvusi par Latvijas Jauno gastroenterologu biedrības valdes priekšsēdētāju. Daktere Skuja atgādināja kolēģiem, ka dzīves skrējienā jārod laiks arī atpūtai, jo daudzus mediķus skar izdegšanas sindroms. Latvijas Jauno ārstu asociācijas priekšsēdētājs Kārlis Rācenis aicināja kolēģus kļūt par asociācijas biedriem, jo tā cīnās par jauno ārstu tiesību ievērošanu un aizstāvību. Noslēgumā Austrumu slimnīcas internās medicīnas galvenais speciālists, akadēmiķis Aivars Lejnieks izklāstīja daudzu pasaulslavenu domātāju atziņas, mēģinot atbildēt uz jautājumu, vai viegli būt jaunam, un sniedzot vērtīgus padomus jaunajiem ārstiem.

Austrumu slimnīcā pieredzējušu kolēģu vadībā pašlaik pieredzi iegūst 301 rezidents, pārstāvot 27 dažādas specialitātes.

Šai konferencei noteikti sekos vēl citas. Aicinām sekot aktualitātēm slimnīcas sociālo tīklu kontos "Facebook" un "Twitter".

Konference "Vai viegli būt jaunam?" vienkopus pulcēja Austrumu slimnīcas rezidentus.

Austrumu slimnīcas valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis klātesošajiem stāstīja par galvenajiem mērķiem un izaicinājumiem slimnīcas attīstībā tuvākajos gados.

Jaunā gastroenteroloģe Vita Skuja dalījās pieredzē, kā aizsākusi savas darba gaitas, un atgādināja kolēģiem, ka dzīves skrējienā jārod laiks arī atpūtai, jo daudzus mediķus skar izdegšanas sindroms.

Uz jauno ārstu konferenci bija ieradušies arī Austrumu slimnīcas valdes locekļi Vilnis Lietuvietis (no kreisās) un Kaspars Plūme, kā arī Sabiedrisko attiecību daļas vadītājs Normunds Beļskis.

Konferencē tikās gan jaunie ārsti, gan ļoti pieredzējuši kolēģi. Attēlā – Austrumu slimnīcas internās medicīnas galvenais speciālists, akadēmiķis Aivars Lejnieks (no kreisās) un jaunais urologs Juris Jansons.

Aija Lietiņa,
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas sociālo mediju speciāliste

Foto – Mārtiņš Vilcāns

Informācija atjaunota: 2018.10.11 - 23:32