Austrumu slimnīcā ir iespēja ātri noteikt – vai Jums ir gripa?

29.11.2019

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā ikvienam ir iespēja operatīvi noskaidrot – vai esat saslimis ar gripas vīrusu? Ambulatorajiem jeb poliklīnikas pacientiem ir iespēja arī bez ārsta nosūtījuma veikt ekspress testu - A un B tipa gripas vīrusa antigēna noteikšanai. Ekspress testa cena ir 7 eiro. Pacients saņems atbildi jau pēc 30 minūtēm.

Tāpat pacientiem ir iespēja veikt arī sarežģītāku - molekulāro testu, kas prasīs aptuveni vienu stundu laika (no parauga paņemšanas brīža). Šo testu izmanto padziļinātai analīzei, gadījumā, ja pacientam ir izteikti gripai līdzīgi simptomi, bet ekspress tests uzrāda negatīvu rezultātu, tad arī pastāv iespēja veikt ātro molekulāro testu - A/B tipa gripas vīrusa un Respiratori sincitiālā vīrusa ribonukleīnskābes (RNS) noteikšanai.

No 1. decembra molekulāro testu var veikt stacionāra „Gaiļezers” Laboratoriskās medicīnas centrā un Latvijas Infektoloģijas centra laboratorijā. Testa cena no 1.decembra būs 45,23 eiro. Šim testam atbilde būs zināma aptuveni pēc vienas stundas.

Pacienti var doties uz sekojošiem Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāriem, lai veiktu augstāk minētos gripas testus:

•  stacionārā “Gaiļezers” 2.stāvā, 6. kabinetā (bet paredzēts, ka no 4.decembra - jaunatvērtajā Analīžu nodošanas punktā 0. stāvā), Hipokrāta ielā 2, Rīgā – nodot paraugus gripas testiem var darba dienās no plkst. 08.00 līdz plkst.15.30.
  • Latvijas Infektoloģijas centra poliklīnikā - Linezera ielā 3, Rīgā (reģistratūras tālrunis: 67014560) - darba dienās no plkst. 8.00 līdz plkst.18.00.

Laboratorisko izmeklējumu cenrādis pieejams www.aslimnica.lv mājaslapā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/laboratoriskie-izmeklejumi

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Laboratorijas dienesta vadība pārliecināta, ka gripas diagnostika palīdzēs ne tikai pacientiem, kas paši vēlēsies iespējami ātri rast ticamu apstiprinājumu savām aizdomām par to, ka viņiem varētu būt gripa, bet arī iespējams, pasargās arī tuvāko cilvēku loku – ģimenes locekļus un tuviniekus, no tālākas inficēšanās. Ja pacients ievērojami ātrāk noskaidros individuāli veikto testu rezultātus, viņš rīkosies saprātīgi – vērsīsies pie ģimenes ārsta un centīsies neinficēt līdzcilvēkus. Tādējādi arī ģimenes ārsti varēs ātrāk noteikt vai precizēt diagnozi un pieņemt lēmumu par turpmāko ārstēšanas taktiku. Tas savukārt veicinās pacienta ātrāku izveseļošanos.

Vienlaikus Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas mediķi atkārtoti atgādina, ka joprojām ir iespējams vakcinēties pret gripu un aicina konsultēties ar savu ģimenes ārstu un pārrunāt visus ar vakcināciju saistītos jautājumus. Austrumu slimnīcas Latvijas Infektoloģijas centra poliklīnikā iespējams saņemt ne tikai pieredzējušu ārstu – infektologu konsultācijas, bet arī uzreiz - vakcinēties pret gripu. Potēšanās izmaksas ir 12 eiro. Latvijas Infektoloģijas centra vakcinācijas kabineta darba laiks ir no plkst. 8.00 - 18.00. (darba dienās). Vakcinācijas pakalpojumu cenrādis: https://www.aslimnica.lv/node/849/

Informācija atjaunota: 2019.11.29 - 12:22