Jūs atrodaties šeit

Atklāta stacionāra "Gaiļezers" jaunā un modernā poliklīnika

01.02.2018

Šodien, 1. februārī, atklāta Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra "Gaiļezers" jaunā un modernā daudzprofilu poliklīnika. 

Jaunā poliklīnika izveidota telpās, kur agrāk atradās stacionāra "Gaiļezers" administratīvais korpuss, ko vairākums atceras vien kā garu, tumšu un pagājušā gadsimta elpu saglabājušu gaiteni nokļūšanai slimnīcas korpusā. Pašlaik šī slimnīcas daļa ir rekonstruēta un pārtapusi par gaišu, modernu un pacientiem ērtu daudzprofilu ambulatoro pakalpojumu centru. 

Attēlā svinīgā lentes griešana. Stacionāra "Gaiļezers" jauno un moderno poliklīniku atklāj Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis (attēlā no labās puses), Latvijas Ministru prezidents Māris Kučinskis un slimnīcas Ārstniecības padomes priekšsēdētājs akadēmiķis Aivars Lejnieks.

"Jaunas telpas un labāki apstākļi kā pacientiem, tā ārstniecības personālam – stacionāra "Gaiļezers" jaunās poliklīnikas atklāšana ir ieguldījums visas veselības aprūpes sistēmas sakārtošanā un attīstībā, kas nepieciešama, lai cilvēki Latvijā ātrāk atveseļotos un vairāk smaidītu. Šī poliklīnika ir simbols jaunam sākumam, un tam noteikti ir jābūt arī turpinājumam," atklājot jauno poliklīniku, sacīja Latvijas Ministru prezidents Māris Kučinskis. 

"Stacionāra "Gaiļezers" jaunās un modernās poliklīnikas atklāšana iezīmē jaunas ēras sākumu un ir būtisks solis visas Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas attīstībā. Ieguvēji būs ne vien pacienti, kuriem būs daudz vienkāršāk orientēties lielajā slimnīcā, bet arī ārstniecības personāls, kas tagad varēs strādāt daudz sakārtotākā un ērtākā vidē. Laika gaitā plānots renovēt arī citas slimnīcas daļas," sacīja slimnīcas valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis. 

Attēlā  Ministru prezidents Māris Kučinskis (attēlā no kreisās), jaunās poliklīnikas reģistratūras vadītāja Silvija Beikerte un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis izmēģina poliklīnikas moderno rindu vadības sistēmu.

"Mēs ļoti gaidījām jaunās poliklīnikas atklāšanu, un beidzot tas ir noticis. Ir radīta daudz draudzīgāka vide mūsu pacientiem, un uzlaboti darba apstākļi mūsu speciālistiem," sacīja Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Ārstniecības padomes priekšsēdētājs akadēmiķis Aivars Lejnieks, paužot cerību, ka uzlabotie darba apstākļi un jaunais medicīniskais aprīkojums piesaistīs poliklīnikai jaunus speciālistus un pamudinās atgriezties tos, kuri savulaik aizplūduši uz citām ārstniecības iestādēm. 

Līdz ar jaunās poliklīnikas atvēršanu ārstu konsultācijas un citus ambulatoros pakalpojumus stacionārā "Gaiļezers" saņemt būs daudz ērtāk un vienkāršāk. "Lielākais ieguvums ir tāds, ka pacientiem vairs nebūs jāmaldās pa daudzajām stacionāra "Gaiļezers" nodaļām, meklējot vajadzīgo kabinetu. Speciālisti, kuri pieņem pacientus ambulatori, būs pieejami vienuviet, jaunajā poliklīnikā, kura arī pati ir viegli atrodama. Ienākot pa lielajiem Austrumu slimnīcas vārtiem, uzreiz tieši priekšā redzama ieeja jaunajā poliklīnikā," stāsta poliklīnikas vadītāja Baiba Štreinerte. 

Jaunajā poliklīnikā, kas pacientiem būs atvērta no 5. februāra, konsultācijas sniegs ap 150 speciālistu. Pacienti varēs pierakstīties pie dermatologa, neirologa, ķirurga, kardiologa, endokrinologa, gastroenterologa, plaušu slimību ārsta, alergologa, infektologa, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta, algologa jeb sāpju speciālista, anesteziologa, imunologa un citiem speciālistiem. Pacientu ērtībai līdzās speciālistu kabinetiem poliklīnikā ierīkots arī laboratorijas paraugu pieņemšanas punkts un procedūru telpa. Pacientiem būs pieejams arī atmiņas kabinets, hroniski obstruktīvu plaušu slimību (HOPS un astmas) kabinets, multiplās jeb izkaisītās sklerozes kabinets un diabētiskās pēdas aprūpes kabinets. 

Stacionāra "Gaiļezers" poliklīnikā ieviesti jaunākie klientu apkalpošanas principi. "Esam parūpējušies par pietiekami lielu klientu apkalpošanas speciālistu skaitu, lai mazinātu drūzmēšanos pie reģistratūras un viss notiktu raiti. Poliklīnikā izveidots arī informācijas centrs, kurā pacienti jebkurā brīdī varēs vērsties pēc palīdzības pie speciāli apmācītiem konsultantiem," stāsta poliklīnikas reģistratūras vadītāja Silvija Beikerte. 

Poliklīnikas reģistratūrā ierīkota moderna rindu vadības sistēma, kur katram pacientam jāpaņem kārtas numuriņš. "Ja pacients ieradies labu laiku pirms konsultācijas, viņam nebūs visu laiku jāgaida pie ārsta kabineta. Vairākās vietās poliklīnikā, tai skaitā plašā uzgaidāmajā telpā ar ērtiem dīvāniem, atrodas lielie informatīvie ekrāni, kuros var sekot līdzi rindu virzībai un redzēt, kad tuvojas tavs numurs," stāsta Štreinerte. Tāpat būs iespējams savā mobilajā tālrunī augšupielādēt speciālu aplikāciju, kas ļaus sekot rindas virzībai no kafejnīcas vai jebkuras citas vietas. 

Slimnīcas vadība ir darījusi visu iespējamo, lai jaunajā poliklīnikā pacientiem nodrošinātu maksimāli ērtus un patīkamus apstākļus un mazinātu pārpratumu veidošanos. 

Pacientiem un viņu tuviniekiem turpmāk orientēties stacionārā "Gaiļezers" palīdzēs arī dažādu krāsu līnijas uz poliklīnikas grīdas. Piemēram, uz poliklīnikas speciālistu kabinetiem ved zaļa līnija, savukārt virzienu uz stacionāra "Gaiļezers" ķirurģiskajām nodaļām norāda sarkana līnija, bet ceļu uz dažādiem izmeklējumiem – dzeltena līnija.

Stacionāra "Gaiļezers" poliklīnikas telpu rekonstrukcijas izmaksas bija 2,8 miljoni eiro. Rekonstruēto telpu platība ir gandrīz 4500 kvadrātmetri. Rekonstrukcija realizēta valsts galvotā aizdevuma projekta "Infrastruktūras attīstība un optimizācija" ietvaros. 

Plašāka fotogalerija skatāma ŠEIT

Aija Lietiņa,
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas preses sekretāre

Informācija atjaunota: 2018.02.03 - 15:00