Jūs atrodaties šeit

Atklāj rekonstruēto Ķīmijterapijas un hematoloģijas klīniku Latvijas Onkoloģijas centrā

17.02.2016

17.februārī piedaloties veselības ministram Guntim Belēvičam, Latvijas Onkoloģijas centrā tika atklāta rekonstruētā Ķīmijterapijas un hematoloģijas klīnika.

Projekts “Ķīmijterapijas un hematoloģijas klīnikas attīstība” tika apstiprināts 2011.gada janvārī, un tā mērķis bija izveidot Latvijas Onkoloģijas centrā teritoriāli vienotu klīniku ar stacionāra nodaļām, tai skaitā ar Cilmes šūnu transplantācijas nodaļu, lielu dienas stacionāru, ambulatoro konsultāciju daļu, Hematopatoloģijas un audzēju imunoloģijas laboratoriju, kā arī asins kabinetu ar laboratoriju, kas sniegtu terciārā līmeņa augsti specializētu diagnostiku un ārstēšanu pacientiem ar onkoloģiskajām un hematoloģiskajām slimībām no visas Latvijas.

„Latvijas Onkoloģijas centra Ķīmijterapijas dienas stacionārā veikto procedūru skaits piecu gadu laikā ir dubultojies: 2010.gadā – 6 934, 2011.g. - 11 018, 2015.g. 12 713,” norāda virsārste ķīmijterapijā Iveta Kudaba, „tā ir milzīga pacientu plūsma, kas ārstēšanu saņem tieši šeit, līdz ar to ir patiess gandarījums, ka jau šīs nedēļas beigās gan pacienti, gan personāls ieies jaunās pilnībā pārplānotās un renovētas telpās ar gaišu, mūsdienīgu vidi, ērtām palātām un īpaši ķīmijterapijas procedūrām pielāgotām gultām. Līdz šim arī pacientiem bija jādodas uz 9.stāvu, kas aktīvajā ārstēšanas procesā sagādāja zināmas grūtības, bet jaunā klīnika atrodas Latvijas Onkoloģijas centra poliklīnikas 1. stāvā.”

Īstenojot iepriekš minētos pasākumus, Ķīmijterapijas un hematoloģijas klīnikas nodaļas ir apvienotas vienā stacionārā, tādējādi:

  • uzlabojot pakalpojumu sniegšanas kvalitāti, nodrošinot pieejamību stacionāros „Gaiļezers” un „Latvijas Onkoloģijas centrs” veicamajiem izmeklējumiem, piemēram, magnētiskajai rezonansei un scintigrāfijai, uz kuriem pacienti šobrīd tiek transportēti  no stacionāra „Linezers”;
  • palielinot pacientiem sniedzamo pakalpojumu drošumu, izmantojot atbilstošas medicīnas tehnoloģijas un speciāli aprīkotas telpas;
  • palielinot augsta līmeņa speciālistu, kuri šobrīd strādā stacionārā „Linezers”, darba efektivitāti, jo viņi būs ātrāk un ērtāk pieejami gan stacionāra „Gaiļezers”, gan stacionāra „Latvijas Onkoloģijas centrs” pacientiem un personālam.
  • optimizējot slimnīcas resursu izmantošanu, sniedzot izmaksu efektīvākos pakalpojumus;
  • uzlabojot personāla darba vidi.

Pirmie ārstniecību jaunajās telpās saņems Ķīmijterapijas dienas stacionāra pacienti – jau ceturtdien, bet līdz jūnijam no stacionāra Linezers pārnāks arī visas šeit ilgus gadus strādājušās struktūrvienības, t.sk. hematoloģijas-transplantācijas, hematoloģijas, ķīmijterapijas, hematoloģijas un ķīmijterapijas ambulatorās un dienas stacionāra nodaļas, līdz ar to turpmāk šo pacientu ārstēšanas notiks Latvijas Onkoloģijas centrā.

Projekta “Ķīmijterapijas un hematoloģijas klīnikas attīstība” ietvaros tika piesaistīts gan Valsts galvotā aizdevuma finansējums, gan Eiropas Reģionālās attīstības fonda un valsts budžeta finansējums (ERAF projekts Nr. 3DP/3.1.5.3.1/11/IPIA/VEC/001. Kopējās projekta izmaksas: EUR 4 111 471,77, t.sk. ERAF projekta finansējums – EUR 2 638 018,63, VGA finansējums – EUR 1 473 453,14.

Plašāka fotogalerija skatāma ŠEIT

Ķīmijterapijas un hematoloģijas klīnikas vadītāja S.Lejniece (no kreisās), Veselības ministrs G. Belēvičs, Austrumu slimnīcas valdes loceklis V. Boka un Austrumu slimnīcas valdes priekšsēdētāja A. Slokenberga

Stacionāra "Latvijas Onkoloģijas centrs" virsārste B. Štreinerte (no kreisās), Ķīmijterapijas un hematoloģijas klīnikas vadītāja S.Lejniece, Ķīmijterapijas un hematoloģijas klīnikas Ambulatorās un dienas stacionāra nodaļas vadītāja I. Kudaba un virsmāsa S. Moskaļenkova

Veselības ministrs G. Belēvičs un Hematoloģijas - transplantācijas nodaļas Vadītāja Ilze Trociukas

Ķīmijterapijas un hematoloģijas klīnikas jaunās telpas

 

Informācija atjaunota: 2016.02.18 - 14:03