Jūs atrodaties šeit

Arvien jauni cietušie pēc darba ar pašrocīgi pielāgotām leņķa slīpmašīnām

30.06.2014

Neraugoties uz vairākkārtējiem mikroķirurgu aicinājumiem ievērot drošības pasākumus darbā ar dažādiem spēka instrumentiem, joprojām to pacientu skaits, kuriem nepieciešama palīdzība pēc dažādu ķermeņa daļu dragātiem ievainojumiem un amputācijām, turpina augt. Aizvadītajās brīvdienās Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā atkal tika ievesti divi vīrieši, kuri bija strādājuši ar pašrocīgi pielāgotām leņķa slīpmašīnām, slīpripas vietā uzmontējot zāģa ripu, kas šādā kombinācijā pārvēršas par nekontrolējamu „gaļas mašīnu”.

Kā norāda Latvijas Mikroķirurģijas centra vadītājs Mārtiņš Kapickis, „lielākajā daļā gadījumu šādiem pacientiem ir konstatēti traumatiski rokas bojājumi - nereti dragāta rakstura brūces, kas nozīmē, ka iespējas palīdzēt ir ierobežotas un cilvēks var zaudēt pirkstus vai to galus, vai radīt smagus kropļojošus defektus uz visu atlikušo dzīvi.”

Ārsti vēlreiz atgādina - lai pasargātu sevi un citus no bīstamām situācijām darbā ar dārza tehniku un instrumentiem, ikvienam lietderīgi būtu atcerēties 3 zelta likumus drošam darbam vasarā:
1. Nestrādā dzērumā!
2. Redzi un zini, ko dara Tavs bērns!
3. Izmanto tehniku tikai tam paredzētiem mērķiem un remontu uztici profesionāļiem!

Tieši alkohola lietošana ir biežākais iemesls smagu un kropļojošu traumu gūšanai, strādājot ar dažādiem asiem spēka instrumentiem – zāģiem, cirvjiem, pašrocīgi pielāgotām leņķa slīpmašīnām tam neparedzētiem darbiem, zāles pļāvējiem utml.

Jau ziņojām, ka Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā joprojām saglabājas augsts to pacientu skaits, kuriem nepieciešama mikroķirurgu palīdzība pēc dažādu ķermeņa daļu dragātiem ievainojumiem un amputācijām. Šo pacientu skaits strauji pieauga martā, sasniedzot vidēji 90 gadījumus arī katrā turpmākajā mēnesī (salīdzinoši pērn aprīlī un maijā tie bija 48 gadījumi katrā). Kopumā šā gada pirmajos piecos mēnešos 19 gadījumos palīdzība tika sniegta bērniem.

Diemžēl arī jūnijā statistika turpina augt, līdz ar pieaugušajiem Latvijas Mikroķirurģijas centrā nonāk arī bērni, tā jūnijā centrā tika nogādāts 3 gadus vecs bērns, kurš, spēlējoties ar cirvi, bija aizcirtis sev pirkstu.

Informācija atjaunota: 2014.06.30 - 10:52