Ārvalstu speciālisti starptautiskos kursos apgūst zāļu rezistentas tuberkulozes ārstēšanu

15.09.2014

No 25.augusta līdz 5.septembrim Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra „Tuberkulozes un plaušu slimību centrs” Pasaules Veselības organizācijas Sadarbības centrā Multirezistentas* tuberkulozes ārstēšanas pētniecībā un izglītībā norisinājās starptautiskie apmācību kursi par zāļu rezistentas tuberkulozes ārstēšanu. Šis apmācību kurss tika organizēts vienlaikus 2 dalībnieku grupām – 23 angļu un krievu valodā runājošiem dalībniekiem. Angļu grupu šoreiz pārstāvēja dalībnieki no Nepālas, Tanzānijas un Norvēģijas, savukārt krievu valodā runājošā grupā bija dalībnieki no Kazahstānas, Armēnijas un Ukrainas.

Kā atzina paši dalībnieki, divu nedēļu ilgais kurss deva iespēju, ne tikai apgūt jaunākās rekomendācijas un nostādnes multirezistenas tuberkulozes ārstēšanā, bet arī nodrošināja praktisku dalībnieku iesaisti, diskusijas, pieredzes un viedokļu apmaiņu dažādos klīniskos jautājumos. Tāpat, dalībnieki atzinīgi vērtēja PVO Sadarbības centra lektoru plašo profesionālo pieredzi un zināšanas, vienlaikus atzīmējot, ka noteikti savā ikdienas darbā centīsies ieviest un izmantot kursos apgūtu Latvijas pieredzi, kā arī pēc kursiem vēlētos turpināt sadarbību ar Latvijas speciālistiem.

Pasaules Veselības organizācija piešķīrusi Sadarbības centra statusu Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas PVO Sadarbības centram jau 2004.gadā un šajā laika posmā Latvijā viesojušies vairāk kā 2000 speciālisti no 54 pasaules valstīm.

Arī Pasaules Veselības organizācijas, Globālā Fonda un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra eksperti š.g. 9.septembrī viesojoties Veselības ministrijā, lai pārrunātu augsta līmeņa konferences organizēšanu par tuberkulozes jautājumiem, norādīja uz Latvijas PVO Sadarbības centra ilggadējo un veiksmīgo darbību apmācot speciālistus no dažādām pasaules valstīm multirezistentas tuberkulozes ārstēšanas un vadīšanas jautājumos.

Kursi tiek organizēti Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra "Tuberkulozes un plaušu slimību centra" sadarbībā ar nodibinājumu „Latvijas Tuberkulozes fonds”.

*Multirezistenta tuberkuloze ir tuberkulozes ierosinātāja zāļu nejutība pret visefektīvākajiem tuberkulozes medikamentiem.

Informācija atjaunota: 2014.09.29 - 10:29