Ārvalstu speciālisti Rīgas Austrumu slimnīcā apgūst zināšanas tuberkulozes ārstēšanā

23.09.2013

No 23.septembra līdz 4.oktobrim, ārsti no sešām pasaules valstīm Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Rīgas Austrumu slimnīcas) stacionāra „Tuberkulozes un plaušu slimību centrs” Pasaules Veselības organizācijas Sadarbības centrā apgūs zināšanas tuberkulozes mūsdienīgā diagnostikā un ārstēšanā.

Apmācību divās tālākizglītības programmās - „Tuberkuloze bērnu vecumā: mūsdienīga profilakse, diagnostika un ārstēšana” un „Jaunās metodes mutlirezistentas tuberkulozes diagnostikā un ārstēšanā” organizē Pasaules Veselības organizācijas Sadarbības centrs, sadarbībā ar Latvijas Tuberkulozes fondu. Kursos lekcijas lasīs gan Pasaules Veselības organizācijas, gan Latvijas eksperti, kas ir plaši starptautiski atzīti speciālisti tuberkulozes jomā.

2004.gadā Tuberkulozes un plaušu slimību centram Pasaules Veselības organizācija ir piešķīrusi Sadarbības centra statusu, multirezistentas tuberkulozes* ārstēšanas pētniecībā un izglītībā. Deviņu gadu laikā centrā īstenotas 11 starptautiskas izglītības un pieredzes apmaiņas programmas par tuberkulozes apkarošanu, kuras ir apmeklējuši vairāk kā 2000 dalībnieku no 54 pasaules valstīm.

Šī gada 29.maijā, izvērtējot paveikto, Pasaules Veselības organizācija ir pagarinājusi Sadarbības centram reģistrāciju vēl uz četriem gadiem. Kopš 2004.gada līdz šim laikam, šāda veida Sadarbības centrs Latvijā ir vienīgais pasaulē.

Starptautiskajos kursos, kas septembrī norisināsies Sadarbības centrā, piedalīsies 25 dalībnieki no Armēnijas, Baltkrievijas, Kirgizstānas, Kazahstānas, Ukrainas un Tadžikistānas. Dalībnieki pārstāv dažādas ārstniecības iestādes un zinātniskās institūcijas. Izstrādāto apmācību programmu mērķis ir iepazīstināt dalībniekus ar jaunākajām metodēm un pieejām cīņai ar multirezistentu tuberkulozi, saskaņā ar starptautisko profesionālo organizāciju jaunākajām vadlīnijām un rekomendācijām. Dalībnieki divu nedēļu garumā apgūs gan teorētiskās, gan praktiskās prasmes.

Rīgas Austrumu slimnīca ir lielākā daudzprofilu ārstniecības iestāde Latvijā, kas ne tikai nodrošina daudzpusīgu diagnostiku un ārstēšanu pacientiem, bet arī veic zinātniski pētniecisko darbu un attīstīta inovācijas, nodrošina jauno speciālistu apmācību un īsteno pasākumus sabiedrības izglītošanai un veselības veicināšanai. Slimnīcas sastāvā darbojas seši stacionāri: „Gaiļezers”. „Latvijas Onkoloģijas centrs”, „Linezers”, „Biķernieki”, „Latvijas Infektoloģijas centrs”, „Tuberkulozes un plaušu slimību centrs”.

*Multirezistenta tuberkuloze ir tuberkulozes ierosinātāja zāļu nejutība pret visefektīvākajiem tuberkulozes medikamentiem.

Informācija atjaunota: 2013.09.23 - 10:40