Jūs atrodaties šeit

Apstiprināts šajā sezonā pirmais gripas gadījums Latvijā

11.12.2013

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra „Latvijas Infektoloģijas centrs” laboratorijā apstiprināts šīs sezonas pirmais gripas gadījums, kas liecina, ka Latvijā sākusies gripas vīrusu cirkulācija.

Gripas profilaksei svarīgi stiprināt organisma aizsargspējas un stingri ievērot personīgās higiēnas un piesardzības pasākumus, lai mazinātu infekcijas izplatīšanos no cilvēka uz cilvēku, uzsver infektologi.

Gripa ir viena no lipīgākajām infekcijas slimībām, kas var izraisīt dažādas komplikācijas. Ārsti atgādina, ka vakcinācija ir visefektīvākais gripas profilakses un tās izraisītu komplikāciju novēršanas veids.

Īpaši svarīgi vakcināciju veikt riska grupu pacientiem, t.i., personām ar hroniskām plaušu, sirds, vielmaiņas, nieru slimībām, personām ar imūndeficītu, pacientiem, kuri saņem imūnsupresīvu terapiju; bērniem vecumā līdz 18 gadiem, kuri ilgstoši saņem terapiju ar ac.acetylsalicylicum, kā arī grūtniecēm un bērniem (no 6 - 23 mēnešiem), un personām vecākām par 65 gadiem.

Ja cilvēks ir saslimis, un ir šādi slimības simptomi – pēkšņs slimības sākums, galvassāpes, drudzis, paaugstināta temperatūra, kaulu „laušanas sajūta”, aizlikts deguns bez iesnām un sauss, mokošs klepus, nekavējoties jāsazinās ar savu ģimenes ārstu, lai savlaicīgi uzsāktu ārstēšanu un slimība nepārietu smagākā formā, kad nepieciešama ārstēšanās slimnīcā.

Rīgas Austrumu slimnīca ir lielākā daudzprofilu ārstniecības iestāde, un tās sastāvā darbojas seši stacionāri: „Gaiļezers”, „Latvijas Onkoloģijas centrs”, „Linezers”, „Biķernieki”, „Latvijas Infektoloģijas centrs”, „Tuberkulozes un plaušu slimību centrs”.

Informācija atjaunota: 2013.12.11 - 12:59