Jūs atrodaties šeit

Aicina apmeklēt Pasaules Ergoterapijas dienai veltītus pasākumus

23.10.2019

Pēc Pasaules Ergoterapeitu federācijas iniciatīvas kopš 2010. gada katru gadu 27. oktobrī visā pasaulē tiek atzīmēta Pasaules Ergoterapijas diena, kurai veltītas aktivitātes jau desmito gadu tiek organizētas arī Latvijā. Šogad Pasaules Ergoterapeitu federācija Pasaules Ergoterapijas dienā vēlas uzsvērt ergoterapeita lomu veselības un labklājības saglabāšanā un veicināšanā, tādēļ arī Latvijas ergoterapeiti par pasākumu vienojošo moto izvēlējušies saukli “Roku rokā ar veselību un labklājību!”. Aktivitāšu nodrošināšanā aktīvi iesaistīsies arī Rīgas Stradiņa universitātes Rehabilitācijas fakultātes Ergoterapijas studiju programmas studenti. 

RSU vēstures muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā 25. oktobrī plkst. 15.00 notiks pasākums “Vides pieejamība muzejā. Ergoterapeita ieteikumi”.  Ergoterapeits ir funkcionālais speciālists, kura pamata pienākums ir novērtēt vidi, identificēt tās resursus un ierobežojumus un palīdzēt rast risinājumus vides pārmaiņām tā, lai ikviens cilvēks, arī ar dažādiem funkcionāliem traucējumiem, spētu pilnvērtīgi iekļauties un piedalīties aktivitātēs. Arī muzeju un izstāžu videi būtu jābūt piemērotai un draudzīgai jebkuram – gan dažāda vecuma cilvēkiem, ievērojot viņu vajadzības, gan cilvēkiem riteņkrēslos, gan cilvēkiem ar redzes un dzirdes traucējumiem, gan ikvienam citam.
Pārzinot un izmantojot universālā dizaina principus, ergoterapeits var palīdzēt atrast labākos risinājumus, kas rada ikvienam ērtu, pieejamu vidi, uztveramu un saprotamu informāciju un dod iespēju droši, pilnvērtīgi iekļauties sabiedrībā, apmeklējot muzejus un izstādes.
Pasākuma laikā cilvēki ar dažādiem funkcionāliem traucējumiem ergoterapeita pavadībā iepazīsies ar RSU muzeja vēstures ekspozīciju, novērtējot tās pieejamību, piemērotību un informācijas saprotamību. Ergoterapeits izglītos par vides pieejamības aspektiem un universālā dizaina priekšrocībām publiskajās telpās. Būs iespēja kopīgi diskutēt un meklēt iespējamos problēmu risinājumus.
Pasākuma mērķis ir radīt labāku izpratni par vajadzībām cilvēkiem ar invaliditāti, veicināt pozitīvas pārmaiņas vides pieejamības jautājumos, lai ikvienam būtu iespēja piedalīties un apmeklēt muzejus un izstādes. Interaktīvais pasākums ar praktisko nodarbību muzeja ekspozīcijas telpā ilgs vienu stundu. Aicinām pieteikties rakstiski pa e-pastu, rakstot uz muzejs@rsu.lv

Aicinām ikvienu apmeklēt kādu no Pasaules Ergoterapijas dienai veltītajiem atvērtajiem pasākumiem Rīgā, Jūrmalā, kā arī citās Latvijas pilsētās, kas norisināsies laikā no 22. oktobra līdz 27. oktobrim. Vairāk informācijas par ergoterapeitu aktivitātēm un darba vietām Latvijā meklējiet arī Latvijas Ergoterapeitu Asociācijas mājas lapā www.ergoterapija.lv

Foto: Pexels

Informācija atjaunota: 2019.10.23 - 11:40