Eirāzijas Vēža skrīninga konference Minskā 17-18 maijā

01.06.2018

Latvijas speciālisti vēža skrīninga jomā kopā ar vadošajiem speciālistiem no Eiropas valstīm, ASV un Kanādas piedalījās Eirāzijas Vēža skrīninga konferencē Minskā. Konferenci organizēja Baltkrievijas Onkoloģijas centra kolēģi sadarbībā ar ASV Nacionālā vēža institūta Globālā veselības centra speciālistiem. Pasākuma mērķis –attīstīt vēža skrīningu bijušajās padomju valstīs, kurās līdz šim nav veicies ar risinājumiem.

Latviju pasākumā pārstāvēja Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas speciālisti Māra Epermane (krūts vēža skrīninga jautājumos), Mārcis Leja (kolorektālā un kuņģa vēža jautājumos), kā arī Juris Plonis no P.Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (prostatas vēža jautājumos).

Tikšanās rezultātā turpināsies sadarbība un plāni, kas uzsākti projekta CanCon (ES Kopējās aktivitātes projekts cīņai pret vēzi) ietvaros. CanCon projekts pabeigts pagājušajā gadā.

Informācija atjaunota: 2018.06.01 - 8:53