Jūs atrodaties šeit

Bieži uzdotie jautājumi - Veselības aprūpes pakalpojumi Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā

Fortran

Dienā pirms izmeklējuma jāapēd vieglas brokastis. No pl. 12.00 neēst.

Pl. 12:00-14:00 izšķīdināt 1 paciņu preparāta 1 litrā ūdens (patīkamākai garšai var pievienot nedaudz citrona sulas) un izdzert pa nelielām porcijām.

Pl. 14:00-16:00 izšķīdināt 1 paciņu preparāta 1 litrā ūdens (patīkamākai garšai var pievienot nedaudz citrona sulas) un izdzert pa nelielām porcijām.

Pl. 16:00-18:00 izšķīdināt 1 paciņu preparāta 1 litrā ūdens (patīkamākai garšai var pievienot nedaudz citrona sulas) un izdzert pa nelielām porcijām.

Dzert tik daudz šķidruma, cik iespējams – vislabāk ūdeni, nesaldinātu tēju, drīkst dzert arī kafiju bez piena vai krējuma. Vēlams izdzert vismaz 1,5-2 l šķidruma.


Eziclen

Dienā pirms izmeklējuma jāapēd vieglas brokastis. No pl.12:00 neēst.

Pl. 14:00-16:00 pirmas pudeles saturs jāatšķaida ar ūdeni līdz iepakojumā esošās glāzes pildījuma līnijai un jāizder.

Pl. 16:00-18:00 jāizdzer 2 glāzes ar ūdeni vai citu šķidrumu bez biezumiem (sulu, nesaldinātu tēju, drīkst dzert arī kafiju bez piena vai krējuma).

Pl. 18:00-20:00 otras pudeles saturs jāatšķaida ar ūdeni līdz iepakojumā esošās glāzes pildījuma līnijai un jāizder.

Pl. 20:00-22:00 jāizdzer 2 glāzes ar ūdeni vai citu šķidrumu bez biezumiem (sulu, nesaldinātu tēju, drīkst dzert arī kafiju bez piena vai krējuma).


Moviprep

Dienā pirms izmeklējuma jāapēd vieglas brokastis. No pl.12.00 neēst.

Pl. 14:00-16:00  1 litrā ūdens tilpumā izšķīdināt viena iepakojuma A un viena iepakojuma B saturu un jāizdzer.

Pl. 18:00-20:00  1 litrā ūdens tilpumā izšķīdināt viena iepakojuma A un viena iepakojuma B saturu un jāizdzer.

Papildus jāizdzer vismaz 2 litri ūdens vai tējas/kafijas/sulas bez piedevām/biezumiem.

Zarnu sagatavošanai izmeklējumam drīkst izmantot arī citus preparātus.

Atsevišķus ambulatoros izmeklējumus ir iespējams veikt vispārējā anestēzijā (narkozē).

Narkoze-īslaicīgs samaņas zudums, ko panāk ar hipnotisko un atsāpinošo vielu ievadīšanu intravenozi. Narkozes nodrošināšana var būt saistīta ar zināmu komplikāciju (sarežģījumu) iespējamību. To rašanas riska mazināšanai pirms plānveida izmeklējuma pacientiem ar hroniskām saslimšanām jāpanāk maksimāli iespējama veselības stāvokļa uzlabošanās (asinsspiediens individuālajās normas robežās, hroniskas slimības remisija (nav paasinājums), sirds ritma stabilizācija u.t.t.). Pretējā gadījumā manipulācija var būt atcelta.

Pierakstoties uz izmeklējumu jāinformē par slimošanu ar cukura diabētu (slimojoši ar cukura diabētu pacienti izmeklējami dienas 1. pusē).
Narkozes dienā pieļaujama sirds ritmu regulējošu medikamentu lietošana (piem. Concor, Betalok, Metoprolol), visi pārējie medikamenti ir jāatceļ iepriekšējā dienā traucētas medikamentu uzsūkšanas un mijiedarbības ar narkozes vielām dēļ. To lietošanu var atsākt dienā pēc narkozes.
Pacientiem 2 stundas pirms narkozes atļauts iedzert glāzi ūdens vai tējas bez piena un cukura. Uz izmeklējumu ar narkozi ir jāierodas ar pavadoni, kurš Jums palīdzēs nokļūt līdz mājām, jo iespējams īslaicīgs reibonis, nespēka epizodes vai līdzsvara traucējumi. Pēc narkozes diennakti nedrīkst vadīt mašīnu, veikt darbus saistītus ar precizitāti un pieņemt atbildīgus lēmumus.

Neatliekamā medicīniskās palīdzības dienesta palīdzība jālūdz gadījumos, kad pēkšņi un negaidīti radušies dzīvību un veselību apdraudoši traucējumi. Piemēram, ja cilvēkam ir samaņas un apziņas traucējumi, straujas un pēkšņas asinsspiediena svārstības, sirdsdarbības traucējumi ar pēkšņām ritma un frekvences izmaiņām vai sāpēm, objektīvi elpošanas traucējumi, elpas trūkums, pēkšņas asas sāpes vēderā u.c. Pēc mediķu palīdzības Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā var vērsties arī citos gadījumos. Mediķi pacientiem nodrošinās sekundāro neatliekamo medicīnisko palīdzību un primāro apskati. Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnika atrodas stacionārā „Gaiļezers” (Rīgā, Hipokrāta ielā 2). Tālrunis: 67041000.

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcas stacionārā "Gaiļezers" darbojas Latvijā vienīgā specializētā akūto intoksikāciju ārstēšanas struktūrvienība - Toksikoloģijas un sepses klīnika.

Toksikoloģijas un sepses klīnikā 24 stundas diennaktī strādā Saindēšanās un zāļu informācijas centrs.

Ja rodas aizdomas par saindēšanos, zvanot uz diennakts tālruni 67042473, var saņemt ieteikumus, ko darīt pirmajos saindēšanās mirkļos, kā novērtēt, cik saindēšanās ir nopietna un kādas darbības veicamas līdz brīdim, kad ieradīsies neatliekamās palīdzības brigāde.

Stacionāra „Latvijas Infektoloģijas centrs” Neatliekamās medicīniskās palīdzības un pacientu uzņemšanas nodaļa nodrošina nepārtrauktu augsti kvalificētas neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanu infekcijas slimību slimniekiem. Nodaļas speciālisti nodrošina arī ambulatoro veselības aprūpi infekcijas slimību pacientiem (ārpus primārās veselības aprūpes ārsta un stacionāra „Latvijas Infektoloģijas centrs” Konsultatīvās nodaļas darba laika) – noņem piesūkušās ērces, nodrošina imunizāciju pret trakumsērgu, konsultē par HIV steidzamās pēcekspozīcijas profilakses uzsākšanu, u.c. Stacionāra „Latvijas Infektoloģijas centrs” Neatliekamās medicīniskās palīdzības un pacientu uzņemšanas nodaļa atrodas Rīgā, Linezera ielā 3, tālrunis 67014552.

Uzmanību!

Gadījumos, kad nav iespēju objektīvi novērtēt pēkšņus veselības traucējumus iesakām doties uz stacionāra „Gaiļezers” Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīniku, kas atrodas Hipokrāta ielā 2, Rīgā.

Tālruņi: 6704 1000, 6704 1001 vai 6704 1002.

 

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Oftalmoloģijas klīnikas Acu traumpunktā var saņemt kvalificētu palīdzību acu traumu un akūtu iekaisumu gadījumā. Acu traumpunkts atrodas stacionārā „Biķernieki” (Lielvārdes ielā 68, Rīgā) Uzņemšanas nodaļā. Ja nepieciešamas konsultācijas, Acu traumpunktu var sazvanīt pa tālruņiem: 67038227 (ārsti), 67038290 (māsas) vai 29186443.