Vairāk nekā 100 jauniešu iepazīst Rīgas Austrumu slimnīcas mediķu ikdienu

13.02.2013

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (Rīgas Austrumu slimnīcā) šodien karjeras izglītības akcijā „Ēnu diena” piedalījās vairāk nekā 100 jauniešu, kas varēja sekot līdz ārstu, māsu un laboratorijas speciālistu ikdienas darbam.

Vislielākā jauniešu interese bija par ķirurgu profesiju, kur kopumā tika saņemti vairāk nekā 150 pieteikumi. Stacionārā „Gaiļezers” ar ķirurgu ikdienas gaitām iepazinās 40 jauniešu, bet stacionārā „Latvijas Onkoloģijas centrs” 15 jaunieši. Skolēniem bija iespēja iejusties vispārējās un neatliekamās ķirurģijas, asinsvadu ķirurģijas, proktoloģijas, uroloģijas, ginekoloģijas neiroķirurģijas, traumatoloģijas un ortopēdijas, krūts ķirurģijas speciālistu darbā. Īpaša interese jauniešiem bija par operāciju norisi.

Vēl 10 jauniešiem Rīgas Austrumu slimnīcā bija iespēja iepazīt anesteziologu-reanimatologu darbu. Toksikoloģijas un sepses klīnikas ārsti iepazīstināja ne tikai ar savas klīnikas, bet arī ar Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas darba specifiku.

Tāpat jauniešiem bija iespēja iepazīt darba specifiku tādās slimnīcas struktūrvienībās kā Laboratoriskās medicīnas centrs, Sirds un asinsvadu slimību klīnika, Iekšķīgo slimību klīnikas Pneimonoloģijas nodaļa, Patoloģijas centrs u.c.

„Ēnu dienas” Rīgas Austrumu slimnīca atbalsta jau vairākus gadus. Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, jauniešu interese par mediķu darbu pieaug, īpaši par ķirurga profesiju.

Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca ir lielākā daudzprofilu ārstniecības iestāde Latvijā. Tās sastāvā darbojas seši stacionāri: „Gaiļezers”, „Latvijas Onkoloģijas centrs”, „Linezers”, „Biķernieki”, „Latvijas Infektoloģijas centrs” un „Tuberkulozes un plaušu slimību centrs”.

Informācija atjaunota: 2013.02.20 - 12:49