Jūs atrodaties šeit

Tuberkuloze un HIV/AIDS

Pēc Pasaules Veselības Organizācijas datiem vairāk nekā 21 miljons cilvēku pasaulē dzīvo ar HIV/AIDS. HIV/AIDS un tuberkulozes duālā infekcija ir 11,7 miljoniem cilvēku (1999.gadā). Duāli inficētiem cilvēkiem ir 30 reizes lielāka iespēja attīstīties tuberkulozes slimībai viena gada laikā. Lai gan tuberkuloze bez asociācijas ar HIV ir pārsvarā, tomēr, ja tuberkuloze ir saistīta ar HIV, tā progresē ātrāk un tādējādi HIV epidēmijas pieaugums izraisa radikālas pārmaiņas tuberkulozes epidemioloģijā un padara tās apkarošanu sarežģītu.

Ļoti strauji HIV inficēto pieaugums intravenozo narkotiku lietotāju vidū saistīts ar līdzigu tuberkulozes attīstību šai populācijas daļā. Augstāka saslimstība ar multirezistentu tuberkulozi sabiedrībā norāda uz šīs epidēmijas izplatības iespēju HIV inficēto vidū. Ir jāpārskata profilaktiskā, diagnostiskā un terapeitiskā stratēģija HIV/AIDS pacientiem.

Katru gadu reģistrē arvien jaunus saslimšanas gadījumus ar tuberkulozes/HIV duālo infekciju. Ir svarīga agrīna tuberkulozes diagnostika HIV inficētām personām. Regulāru veselības pārbaudi katru gadu rekomendē, lai izslēgtu saslimšanu ar tuberkulozi. HIV inficētām personām ar plaušu simptomiem (klepus), paaugstināta temperatūra, neskaidru drudzi vienmēr jāizdara izmeklējumi uz tuberkulozi.

Informācija atjaunota: 2013.01.29 - 17:46