Traumatoloģijas un ortopēdijas klīnika

Traumatoloģijas un ortopēdijas klīnikā pieejamas ambulatorās konsultācijas un stacionārā ārstēšanās traumatoloģijā un ortopēdijā. Klīnika nodarbojas ar akūtu traumatoloģisku, kā arī plānveida ortopēdisku pacientu ārstēšanu. Klīnika ir vienīgā vieta Latvijā, kur tiek nodrošināta augsti kvalificēta kompleksa palīdzība politraumu pacientiem, vienotā komandā strādājot traumatoloģijas, vispārējās ķirurģijas, neiroķirurģijas, reanimatoloģijas, radioloģiskās diagnostikas un citiem speciālistiem.

Klīnikā iespējams veikt sekojošas operācijas:

• visa veida osteosintēzes iegurņa, stobra veida u.c. kaulu lūzumu gadījumos,
  • lielo locītavu endoprotezēšana,
  • kaulu un mīksto audu labdabīgie un ļaundabīgie kaulu audzēji, metastāžu ķirurģiska ārstēšana,
  • pēdas deformācijas,
  • minimāli invazīvas (artroskopiskas pleca un ceļa locītavu operācijas pie locītavu stabilizācijas un plastikas pie krustveida saišu bojājumiem.

Katram pacientam Traumatoloģijas un ortopēdijas klīnikas speciālisti sagatavo individuālus ārstēšanās plānus, vajadzības gadījumā veicot nepieciešamo operāciju un pēcoperācijas no novērošanu.

Ortopēdisku saslimšanu gadījumos pēc speciālista konsultācijas pacienti var saņemt konservatīvu ārstēšanas kursu ambulatori, medikamentozu terapiju, fizikālās medicīnas un rehabilitācijas procedūras, ārstniecisko vingrošanu, masāžas, medikamentu ievadīšanu locītavās un blokādes.

Speciālisti:

Klīnikas vadītājs: dr.med. Andris Vikmanis

sertificēts traumatologs ortopēds.
Specializējies balsta un kustību aparāta traumu un to komplikāciju ķirurģiskā ārstēšanā. Veic pleca un ceļa locītavu endoskopiskas operācijas, kā arī primāras un revīzijas gūžas un ceļa locītavu endoprotezēšanas operācijas. Gadā vidēji veic ap 250 operāciju.
1991.gadā beidzis Latvijas Medicīnas akadēmiju.
Papildus zināšanas iegūtas Anglijā, Vācijā, Spānijā, Čehijā, Zviedrijā, Somijā,Francijā, Itālijā,Turcijā, Grieķijā, Krievijā. Pēc stažēšanās Šveicē un Austrijā, 2008.gadā ieviesis Latvijā jaunu ķirurģisku pieeju iegurņa kaulu lūzumu ārstēšanā, kas 2010.gadā iekļauta doktorantūras promocijas darbā.
2005.gadā piedalās traumatoloģijas nodaļas izveidē uz klīnikas „Gaiļezers” bāzes un pilda nodaļas vadītāja funkcijas līdz dotajam brīdim. Aktīvi piedalās gan ārstnieciskā procesā, gan algoritmu izveidē.
Rīgas Stradiņa universitātes doktorants, pasniedzējs Traumatoloģijas un ortopēdijas katedrā.
No 2004.gada, sadarbībā ar Hematoloģijas centru, Latvijā uzsācis plānveida hemofīlijas pacientu ortopēdiski ķirurģisku ārstēšanu.
Latvijas Traumatoloģijas un ortopēdijas asociācijas biedrs.
Latvijas Lielo locītavu endoprotezēšanas asociācijas biedrs.
Latvijas Traumatoloģijas un ortopēdijas sertifikācijas komisijas loceklis.
Eiropas Politraumas un neatliekamās ķirurģijas asociācijas biedrs.
Eiropas AO biedrs un Latvijas AO filiāles valdes loceklis.
Valodu zināšanas: latviešu, krievu, angļu.

Ārsti:
Dr.Andris Lāāts,
sertificēts traumatologs-ortopēds
Specializējies kaulu lūzumu un to seku ārstēšanā.
Medicīnisko izglītību ieguvis Rīgas Medicīnas institūtā (1997.gadā).
Zināšanas specialitātē papildinājis kursos, semināros Eiropā un stažējies ASV, Francijas un Vācijas klīnikās.
Ir Latvijas traumatologu- ortopēdu asociācijas biedrs.

Kaspars Lagzdiņš
sertificēts traumatologs – ortopēds
Veic traumu, traumu komplikāciju un seku ārstēšanu, ortopēdisko slimību ārstēšanu un locītavu endoskopiskās operācijas.
1997.gadā beidzis Latvijas Medicīnas akadēmiju.
Latvijas traumatologu – ortopēdu asociācijas biedrs. Eiropas profesionālās asociācijas (AO) biedrs.
Stažējies ASV, Yale University, Waterbury Hospital. Papildus zināšanas iegūtas kursos Čehijā, Francijā un Baltijas valstīs endoskopiskajā locītavu ķirurģijā un endoprotezēšanā.
Sarkanā Krusta medicīnas koledžas pasniedzējs.

Aleksandrs Omeļčenko
traumatologs ortopēds.
Specializējies: ceļa un pleca locītavu artroskopijas operācijās (meniska plīsums, priekšējās krusteniskās saites plastika, saišu bojājumi, utt.), gūžas totāla endoprotezēšanā gan cementējama, gan bezcementa ceļu locītavu totāla endoprotezēšanā citas kaulu lūzumu operācijās (lielo un mazo stobru kaulu intramedulāra un ekstramedulāra fiksācija saskaņā ar AO principiem, kā arī ārējo fiksācijas aparātu uzlikšana);
1986. gadā beidzis Rīgas Medicīnas institūtu.
Latvijas traumatalogu un ortopēdijas asociācijas biedrs;
Latvijas Ceļa locītavas ķirurģijas, artroskopijas un sporta ortopēdijas asociācijas biedrs;
Latvijas Apdegumu ārstu asociācijas biedrs.

Wissam Raphael (Visams Rafaels)
traumatologs – ortopēds
Specializējies: ceļa un pleca locītavu artroskopijas operācijās (meniska plīsums, priekšējās krusteniskās saites plastika, saišu bojājumi, utt.), gūžas totāla endoprotezēšanā gan cementējama, gan bezcementa, ceļu locītavu totāla endoprotezēšanā, kaulu lūzumu operācijās (lielo un mazo stobru kaulu intramedulāra un ekstramedulāra fiksācija saskaņā ar AO principiem, kā arī ārējo fiksācijas aparātu uzlikšana);
1998.gadā beidzis Latvijas Medicīnas akadēmijugadā beidzis Rīgas 2004.gadā beidzis P.Stradiņa Universitātes rezidentūru specialitātē traumatologs - ortopēds
Praktizējies Universitātes klīnikās Zviedrijā, papildus zināšanas iegūtas Anglijā, Vācijā, Polija, Spānijā, Beļģijā, Šveicē, Austrija un ASV
Latvijas ceļa locītavas ķirurģijas, artroskopijas un sporta ortopēdijas asociācijas biedres un valdes loceklis;
Latvijas traumatologu un ortopēdijas asociācijas biedrs;
Latvijas gūžas un ceļa locītavu endoprotezēšanas asociācijas biedrs;
Alumni member of the European AO association (AO Alumni asociācijas biedrs)
Latvijas Vidzemes reģiona traumatologu un ortopēdijas asociācijas līdz-dibinātājs;
Valodu prasme: Latviešu, Krievu, Angļu, Franču, Arābu

Traumatoloģijas un ortopēdijas klīnika atrodas stacionāra "Gaiļezers" 11. stāvā 18. nodaļā.

Māsu posteņa tālrunis 6704 2929

• Klīnikas ārstu kolektīvs