Terapeitiskās radioloģijas un medicīnas fizikas klīnika

Terapeitiskās radioloģijas un medicīnas fizikas klīnika ir vadošā medicīnas iestāde Latvijā un Baltijas valstīs staru terapijas jomā. Pateicoties modernam tehniskajam nodrošinājumam un augsti kvalificētiem speciālistiem, pacientu ārstēšanā tiek pielietotas visas jaunākās distances staru terapijas metodes.

Terapeitiskajā radioloģijā pacientu ārstēšanu veic izmantojot jonizējošo starojumu (radiāciju). Pēc jonizējošā starojuma avota atrašanās vietas attiecībā pret pacienta ķermeni, radiācijas ārstēšanu var nosacīti iedalīt trīs lielās daļās:

• ārējā apstarošana (distances staru terapija), kad apstarošanas avots atrodas zināmā attālumā (distancē) no pacienta;
  • kontakta staru terapija (brahiterapija), kad staru terapijas avots uz noteiktu laiku tiek ievietots pacienta ķermenī;
  • terapeitiskā kodolmedicīna, kad tiek izmantoti atklātie izotopus, kuri radio- farmakoloģiskā preparāta veidā tiek ievadīti pacienta organismā.

Distances staru terapijas un brahiterapijas laikā pacienti nekļūst radioaktīvi, savukārt terapeitiskajā kodolmedicīnā pacienti uz noteikto laiku kļūst radioaktīvi.

Terapeitiskās radioloģijas un medicīnas fizikas klīnikas struktūra:

• Staru terapijas klīniskā daļa;
  • Kodolmedicīnas klīniskā daļa;
  • Klīniskās medicīnas fizikas un dozimetrijas daļa;
  • Reģistratūra.

Klīnikas vadītājs ir Arturs Šorubalko

• Terapeitiskās radioloģijas un medicīnas fizikas klīnikas vadītājs Arturs Šorubalko
Informācija atjaunota: 2014.10.01 - 9:18