Jūs atrodaties šeit

Stacionāra „Linezers” vēsture

1972.gada decembrī pēc valdības norādījuma Linezera ielā 6 tika atklāta tā dēvētā "specslimnīca" tālaika nomenklatūrai, kopā aptuveni 14 tūkstošiem potenciālo pacientu. Slimnīca tika būvēta pēc projekta, kas līdzinās Krimas sanatorijai: priežu mežā ārpus pilsētas industriālās daļas, ar lodžijām, ar horizontāliem jumtiem.

1992.gadā slimnīcu pārveido par plašākai sabiedrībai pieejamu ārstniecības iestādi un izveido tajā Rīgas Medicīnas institūta mācību bāzi. Pārveides procesā slimnīca ieguva nosaukumu "Linezera klīnika".

Nozīmīgs periods slimnīcas vēsturē sākās 1994.gadā, kad, likvidējot 6.slimnīcu, uz Linezeru tika pārcelts Valsts Hematoloģijas centrs. Centra pārvietošana faktiski bija slimnīcas otrās sejas izveidošana. Pašreiz šī ir vienīgā iestāde Latvijā, kur iespējams specifiski ārstēt onkoloģiskās un arī citas asins slimības pieaugušiem.

1998. - 1999.gadā slimnīcu pārveido par valsts akciju sabiedrību. Tika rekonstruēta Vizuālās diagnostikas nodaļa un Valsts kases kredīta ietvaros apgādāta ar jaunām rentgena, datortomogrāfijas un ultrasonoskopijas iekārtam.

2000.gadā izbūvēta jauna katlu māja, kas nodrošina autonomu apkuri un līdz ar to ievērojamu līdzekļu ekonomiju slimnīcas uzturēšanā. Iegādāta jauna un moderna aparatūra nierakmeņu skaldīšanai (litotripsijai), ar kuru var sniegt palīdzību ne tikai "Linezera", bet arī citās slimnīcās.

2001.gadā renovēta Intensīvās terapijas un anestezioloģijas nodaļa. 2002.gadā atklāta jauna poliklīnika.

2005. gada 1.augustā, apvienojoties ar klīniku "Biķernieki" un Latvijas Onkoloģijas centru, klīnika "Linezers" kļuva par Rīgas Austrumu slimnīcas struktūrvienību.

Kopš 2007.gada 3.septembrī stacionārs "Linezers" ir viens no Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāriem.

2007.gada 13.septembrī stacionāram „Linezers” svinīgi tika pasniegts Bureau Veritas Certification apstiprināts Kvalitātes vadības sistēmas sertifikāts, kas apliecina, ka stacionārs „Linezers” atbilst ISO 9001:2000 standartam.

2017. gada beigās stacionārs "Linezers", lai optimizētu ārstniecības pakalpojumu sniegšanu un efektīvāk izmantot resursus tika nodots Aizsardzības ministrijas valdījumā. Ilgus gadus "Linezerā" strādājušās struktūrvienības - hematoloģijas-transplantācijas, hematoloģijas, ķīmijterapijas, hematoloģijas un ķīmijterapijas ambulatorās un dienas stacionāra nodaļas tika pārceltas uz rekonstruētām, mūsdienīgi aprikotām telpām stacionārā "Latvijas Onkoloģijas centrs". 


Informācija atjaunota: 2018.01.26 - 11:32