Rīgas Austrumu slimnīcas stacionāra "Latvijas Infektoloģijas centrs" dati – joprojām būtiski nemazinās saslimšana ar gripu

25.03.2013

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Rīgas Austrumu slimnīcas) stacionāra "Latvijas Infektoloģijas centrs" Nacionālās mikrobioloģijas references laboratorijas dati liecina, ka joprojām visai augsts saglabājas to izmeklēto respiratoro paraugu skaits, kas apstiprina pacienta saslimšanu ar gripu.

Šā gada 9.nedēļā no 552 paraugiem gripas vīruss tika konstatēts 282 pacientiem. 10.nedēļā – no 505 paraugiem gripas vīruss bija 289 gadījumos. 11.nedēļā attiecīgi no pārbaudītajiem 447 paraugiem gripas vīrusa klātbūtne apstiprinājās 242 paraugos. Tikko aizvadītajā – 12. nedēļā - no 439 paraugiem pacienta saslimšana ar gripu apstiprināta 259 gadījumos.

Aizvadītajās 3 dienās Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā "Latvijas Infektoloģijas centrs" ar aizdomām par saslimšanu ar gripu ievietoti 38 pacienti, no kuriem 14 saslimuši Pūpolsvētdienā. Visiem stacionētajiem pacientiem bija gripai raksturīgi klīniskie simptomi. Tikai laboratorijā veikto respiratoro paraugu pārbaude precīzi sniegs atbildi, vai cilvēkam, kuram ir gripai līdzīgi simptomi – patiešām arī ir gripa vai tā ir cita augšējo elpošanas ceļu infekcija.

Šobrīd stacionārā ārstējas 81 ar gripu saslimis cilvēks.

Kopš gripas sezonas sākuma no Infektoloģijas centra izrakstījušies 641 gripas pacients. Stacionārā kopš gripas sezonas sākuma no gripas izraisītajām komplikācijām miruši 7 cilvēki.

Stacionārā ik dienas iestājas vidēji 12-17 cilvēku ar izteiktām gripas pazīmēm. Februārī bija dienas, kad mediķi uzņēma no 24 līdz 27, pat 45 gripas pacientiem dienā, marta mēneša sākumā dominēja statistika, kad dienā stacionēti no 16 līdz 22 saslimušiem ar gripu. Infektologi uzskata, ka šī statistika liecina par to, ka, ka gripa vēl saglabā savas uzbrūkošās pozīcijas, un, ņemot vērā to, ka gripas vīruss ir ļoti lipīgs, saslimšana ar šo infekciju turpināsies, taču tā varētu mazināties jau turpmāko 2 nedēļu laikā.

Mediķi atgādina, ka joprojām cilvēkiem jābūt piesardzīgiem, un, sajūtot gripai raksturīgos simptomus, vislabāk palikt mājās un nekavējoties konsultēties ar mediķiem, griezties pie sava ģimenes ārsta. Savlaicīgi uzsākta gripas ārstēšana mazinās draudus veselībai, neradot dažādas komplikācijas. Būtiski, lai arī pats saslimušais un viņa ģimene apzinātos, ka neievērojot piesardzības pasākumus, saslimušais var apdraudēt savus kolēģus, tuviniekus, visus apkārtējos.

Informācija atjaunota: 2013.04.16 - 11:57