Rīgas Austrumu slimnīcā noskaidroti medicīnas studentu olimpiādes „Zelta stetoskops” laureāti

08.05.2013

Piedaloties Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Rīgas Austrumu slimnīcas) rīkotajā ikgadējā Jūlija Anšeleviča vārdā nosauktajā olimpiādē „Zelta stetoskops”, noskaidroti talantīgākie Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas fakultātes vecāko kursu studenti.

Kopumā šogad olimpiādē teorētiskās un praktiskās zināšanas iekšķīgo slimību jomā pārbaudīja 39 Medicīnas fakultātes studenti, atbildot uz 49 jautājumiem un aprakstot vienu kardiogrammu.

Kā norāda Rīgas Austrumu slimnīcas internās medicīnas galvenais speciālists prof. Aivars Lejnieks, olimpiādes mērķis ir studiju laikā noskaidrot talantīgākos 4., 5. un 6. studiju gada studentus, kas var pierādīt savas zināšanas plašā iekšķīgo slimību spektrā - sirds un asinsvadu, kaulu un locītavu, gremošanas orgānu, nieru, plaušu, endokrīnās sistēmas un citu slimību gadījumos.

Šogad olimpiādē „Zelta stetoskops” par uzvarētāju atzīta Medicīnas fakultātes 5. studiju gada studente Līga Bondare, kura visos uzdevumos ieguva lielāko punktu skaitu. Tāpat tika godināti pirmo trīs vietu ieguvēji no 4., 5. un 6. studiju gada.

Olimpiādes «Zelta stetoskops 2013» laureāti:

4.studiju gads:

1. vieta – Edgars Volosnuhins;

2. vieta – Kristiāns Meidrops;

3. vieta – Sergejs Magers.

5.studiju gads:

1. vieta - Līga Bondare;

2. vieta – Ksenija Šahurova;

3. vieta – Pauls Sīlis.

6.studiju gads:

1. vieta - Iļja Noviks;

2. vieta – Rasma Vārna;

3. vieta – Aivars Štrauss.

Pirmo vietu ieguvēji saņēma vērtīgas balvas un goda rakstus.

Olimpiāde notiek kopš 1970.gada katru pavasari, un tās dibinātājs un vadītājs ilgus gadus bija Rīgas Stradiņa universitātes Iekšķīgo slimību katedras vadītājs profesors Jūlijs Anšelevičs, kurš bija viens no iecienītākajiem pedagogiem studentu vidū.

Olimpiādi rīko Rīgas Austrumu slimnīcas Atbalsta fonds sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitāti.

Informācija atjaunota: 2013.05.08 - 14:06