Rīgas Austrumu slimnīca aicina uz bezmaksas plaušu veselības pārbaudēm

04.09.2012

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Rīgas Austrumu slimnīcas) stacionāros „Gaiļezers” un „Tuberkulozes un plaušu slimību centrs” ikviens varēs bez maksas pārbaudīt plaušu veselību, veicot spirometriju.
Bezmaksas pārbaudes tiek rīkotas Latvijas Tuberkulozes un plaušu slimību ārstu asociācijas organizēto Pasaules spirometrijas dienu laikā.
Stacionārā „Gaiļezers” (Hipokrāta ielā 2, Rīgā) bez maksas spirometriju varēs veikt 6.septembrī no plkst. 10 līdz 13, 12.septembrī no plkst. 14 līdz 16 un 20.septembrī no plkst. 10 līdz 13. Pārbaudes notiek Konsultatīvās poliklīnikas 235.kabinetā. Lai plānotu pacientu plūsmu, lūdzam uz pārbaudēm pieteikties iepriekš, zvanot pa tālruni 67042439.
Stacionāra „Tuberkulozes un plaušu slimību centrs” Rīgas ambulatorajā nodaļā (Nīcgales ielā 5, Rīgā) bezmaksas plaušu veselības pārbaudes notiek šodien, 4.septembrī, rīt, 5.septembrī un ceturtdien, 6.septembrī no plkst. 13 līdz 15. Uz pārbaudēm iepriekš lūdzam pieteikties pa tālruni 67514421.
Spirometrija ir plaši pieejama plaušu funkcionālās diagnostikas pamata metode. Tā ir nesāpīga un vienkārša: pacientam ir spēcīgi jāiepūš īpašā aparātā (spirogrāfā). Uzreiz pēc pārbaudes veikšanas tiek iegūta informācija par to, cik daudz un, cik ātri pacients var ieelpot un izelpot, kāds ir plaušu bioloģiskais vecums, kāds ir elpošanas sistēmas veselības stāvoklis.
Spirometrija ir galvenā izmeklēšanas metode hroniskas obstruktīvās plaušu slimības, astmas un daudzu citu plaušu slimību gadījumā. Piemēram, astmas pacientiem, spirometrija ne tikai palīdz apstiprināt diagnozi, bet arī ļauj novērtēt slimības smagumu, norisi un lietojamo medikamentu efektivitāti. Astmas pacientiem elpošanas rādītāju kontrole dinamikā ir tikpat nozīmīga kā, piemēram, glikēmijas rādītāju novērošana diabēta slimniekiem. Šis diagnostikas mērījums ir nepieciešams visos plaušu slimību, kā arī jebkura elpas trūkuma vai klepus gadījumā, bet, jo īpaši, jebkura vecuma smēķētājiem.
Rīgas Austrumu slimnīca ir lielākā daudzprofilu ārstniecības iestāde, un tās sastāvā darbojas seši stacionāri: „Gaiļezers”. „Latvijas Onkoloģijas centrs”, „Linezers”, „Biķernieki”, „Latvijas Infektoloģijas centrs”, „Tuberkulozes un plaušu slimību centrs”.

Informācija atjaunota: 2013.01.25 - 11:34