Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca modernizē intensīvās terapijas darbu un uzlabo smagi slimo pacientu novērošanu nodaļās

08.09.2012

Šodien Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra „Gaiļezers” 16.Neiroķirurģijas nodaļā tika atvērta jauna Intensīvās terapijas palāta, kurā vidēji gadā aprūpi varēs saņemt apmēram 260 šis nodaļas pacienti. Tā domāta tiem neiroķirurģijas pacientiem, kuriem vairs nav nepieciešams atrasties reanimācijas gultās, taču, vēl nepieciešama pastiprināta aprūpe un novērošana līdz lēmuma pieņemšanai par pārvietošanu uz nodaļas palātām.
Jaunajā palātā ir sešas intensīvās terapijas gultas ar nepieciešamo aprīkojumu un pastāvīgs aprūpes māsas novērošanas postenis.
„Šāda prakse ir atbalstāma un slimnīca turpinās arī citu neatliekamu un smagu diagnožu ārstniecības nodaļu modernizāciju un pacientu aprūpes un ārstēšanas kvalitātes standartu uzlabošanu. Tas ir nepieciešams, lai atslogotu reanimācijas gultu noslodzi”, šodien, atklājot jauno palātu, uzsvēra Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Valdes priekšsēdētājs profesors Viesturs Boka.
„Pacientu pārvietošanu uz nodaļām bieži kavē tieši šādu intensīvās terapijas, jeb pastiprinātas novērošanas gultu un palātu trūkums. Šis starpposms starp smagi slima un neatliekama, vai pēcoperācijas slimnieka pārvešanu no reanimācijas uz pastiprinātas novērošanas gultām ir starptautiski vispārpieņemta prakse un mūsu slimnīca tās ieviešanu turpinās, tādejādi nodrošinot vēl kvalitatīvāku un drošāku pacientu aprūpi un ātrāku atveseļošanos, kā arī samazinot ārstniecības izmaksas”.
Jaunās palātas izveides iniciatori un koncepcijas autori ir Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Anestezioloģijas un neatliekamās medicīnas galvenais speciālists profesors Viesturs Liguts, anestezioloģijas un neatliekamās medicīnas virsārste Vija Cera, Neiroķirurģijas nodaļas vadītājs Kārlis Bicāns un šīs nodaļas virsmāsa Vija Šveriņa.

Informācija atjaunota: 2013.01.25 - 11:35