Jūs atrodaties šeit

Patoloģijas centra vēsture

1976.gada aprīlī ekspluatācijā tika nodots „Gaiļezera slimnīcas” patoloģiskās anatomijas centrs. Tam uzsākot darbu, tika likvidēti Rīgas 3., 4. un 5. slimnīcas, Rīgas Tuberkulozes slimnīcas, Republikas Tuberkulozes dispansera un Republikas Infekcijas slimnīcas patoloģiskās anatomijas nodaļas. Apvienošanās ļāva uzlabot materiāltehnisko nodrošinājumu un darba apstākļus. Tika izveidota vispārīgās patoloģijas, infekciju patoloģijas, biopsiju un operācijas materiāla izmeklēšanas un konsultatīvā nodaļa.

1977.gadā ar PSRS Veselības aizsardzības kolēģijas lēmumu centrs tika apstiprināts par Vissavienības pirmrindas pieredzes skolu. Ārsti tika sūtīti specializēties uz Maskavu, Sanktpēterburgu (toreiz - Ļeņingradu) un Harkovu.

Pēc Republikas Onkoloģijas dispansera nodošanas ekspluatācijā, Patoloģijas centram pievienojās arī tā Patoloģiskās anatomijas nodaļa.

1984.gadā centru reorganizēja, pārdēvējot par Republikas Patoloģiskās anatomijas biroju ar patstāvīgu budžetu un īpašuma attiecībām.

Kopš 1981.gada centrs ir Rīgas Medicīnas institūta (tagad – Rīgas Stradiņa universitātes) Patoloģiskās anatomijas katedras mācību bāze.
Kopš 1993.gada ārsti patologi regulāri pilnveido kvalifikāciju Baltijas - Vācijas patologu semināros, ik gadus kāds no patoloģijas centra ārstiem stažējas Vācijā.

Pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas līdz 1996.gadam iestādes nosaukums bija Valsts Patoloģijas centrs, bet 1999.gadā tika izveidota bezpeļņas organizācija valsts SIA „Patoloģijas centrs”.

Kopš 2007.gada 3.septembra Patoloģijas centrs ir Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas struktūrvienība


Informācija atjaunota: 2017.03.03 - 14:35