Jūs atrodaties šeit

Par slimnīcu

SIA „Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca”  ir lielākā daudzprofilu ārstniecības iestāde Latvijā, kas nodrošina daudzpusīgu diagnostiku un ārstēšanu pacientiem, kā arī veic zinātniski pētniecisko darbu un attīstīta inovācijas, nodrošina jauno speciālistu apmācību un īsteno pasākumus sabiedrības izglītošanai un veselības veicināšanai.

Slimnīcas atsevišķās klīnikās stacionārā palīdzība tiek sniegta tādos profilos, kas nav pieejama citās Latvijas stacionārās ārstniecības iestādēs, piemēram, mikroķirurģijas, plastiskās un rekonstruktīvās ķirurģijas, izgulējumu ārstēšana, toksikoloģijas un sepses, politraumas profilā, apdegumu un apsaldējumu ārstēšanā, nacionālsociālistiskajā režīmā cietušo personu rehabilitācijā, bērnu surdoloģijā, cilmes šūnu transplantācijā, tuberkulozes, HIV/AIDS ārstēšanā, stereotaktiskā staru terapijā onkoloģiskiem pacientiem.

Slimnīcas sastāvā ietilpst seši stacionāri „Gaiļezers”, „Latvijas Onkoloģijas centrs”, „Biķernieki”, „Linezers”, „Latvijas Infektoloģijas centrs” un „Tuberkulozes un plaušu slimību centrs”, kā arī Patoloģijas centrs.

Par savu šo slimnīcu sauc 4726 darbinieki, tai skaitā 1015 ārsti un vairāk nekā 1600 ārstniecības un pacientu aprūpes speciālistu. 

2014. gadā slimnīcā tika sniegti veselības aprūpes pakalpojumi 72 404 stacionāri ārstētiem pacientiem un 320 700 ambulatori ārstētiem pacientiem. Kopumā visā slimnīcā ir 2120 gultas vietas. 2014. gadā ir veiktas 28 418 operācijas.

Slimnīca ir bāzes vieta Rīgas Stradiņa universitātes un Latvijas Universitātes studentu apmācībai. Notiek arī topošo medicīnas māsu apmācība. Teorētiskās un praktiskās zināšanas apgūst dažādu specialitāšu rezidenti un doktoranti. Tiek veikta ārstu un vidējā līmeņa medicīnas darbinieku apmācība slimnīcas darbavietās ārstniecības un diagnostikas metožu apgūšanā u.c. Visos stacionāros notiek zinātniskās pētniecības darbs. 


Skatīt visas bildes
Informācija atjaunota: 2016.02.22 - 10:45