Jūs atrodaties šeit

Notiks grāmatas „Klīniskā medicīna” II un III sējuma atvēršanas svētki

04.09.2012

30.augustā plkst. 16 Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā (Antonijas ielā 1, Rīgā) notiks prof. Aivara Lejnieka redakcijā tapušās grāmatas „Klīniskā medicīna” II un III sējuma atvēršanas svētki.
Pie jaunas mācību grāmatas „Klīniskā medicīna” sagatavošanas Rīgas Stradiņa universitātes Iekšķīgo slimību katedras kolektīvs strādā kopš 2005.gada. Iepriekšējā grāmata “Iekšķīgās slimības” prof. Olgas Kovšas redakcijā divos izdevumos tika izdota septiņdesmito gadu beigās. Pasaules pieredze liecina, ka dažādu valstu medicīnas augstskolu terapijas katedru kolektīvi apjomīgas “Iekšķīgo slimību” grāmatas izdod ne biežāk kā reizi 20–40 gados.
Jaunā mācību grāmata „Klīniskā medicīna” sagatavota trijos sējumos. 2010.gadā izdotajā pirmajā grāmatā ir sekojošas nodaļas: Internās medicīnas vēsture Latvijā (prof. A.Lejnieks, prof. A.Vīksna); Sirds un asinsvadu sistēma un ar to saistītās slimības (prof. J.Jirgensons, prof. O.Kalējs); Elpošanas sistēma un ar to saistītās slimības (dr. med. G.Beķeris, dr. I.Ruža); Urīnizvadsistēma un ar to saistītās slimības (prof. A.Pētersons); Asinsrades sistēma un ar to saistītās biežākās slimības (prof. S.Lejniece).
Šobrīd pilnībā pabeigts darbs pie otrās un trešās grāmatas. II grāmatā ir šādas nodaļas: Iekšējās sekrēcijas dziedzeri un ar tiem saistītās slimības (doc. Ilze Konrāde), Gremošanas orgānu sistēma un ar to saistītās slimības (dr. med. Ivars Tolmanis), Aknu slimības (prof. Jāzeps Keišs, prof. Baiba Rozentāle, dr. Ieva Tolmane), Klīniskās radioloģijas principi (prof. Ardis Platkājis)
III grāmatā būs šādas nodaļas: Klīniskā imunoloģija (prof. Inese Mihailova, prof. Juta Kroiča), Muskuļu un skeleta sistēma un ar to saistītās slimības (prof. Helēna Mikažāne, dr. Anda Kadiša), Sirds audzēji un traumatiski sirds bojājumi (prof. Oskars Kalējs), Laboratoriskā diagnostika (prof. Sandra Lejniece, prof. Harijs Čerņevskis, prof. Oskars Kalējs, doc. Ilze Konrāde, dr. Anda Kadiša, dr. Ieva Ruža).
Grāmatas paredzētas kā mācību līdzeklis vecāko kursu studentiem un rezidentiem, taču tā būs labs palīglīdzeklis arī ārstiem kvalifikācijas celšanai un zināšanu papildināšanai.
Grāmatas formāts 230x300 mm, II daļa – 660 lapaspuses, III daļa – 560 lapaspuses, melnbalta, bagātīgi ilustrēta zīmējumiem, fotogrāfijām, vizuālās diagnostikas attēliem, shematiskiem attēliem un tabulām.
Grāmatas izdošana uzticēta medicīnas literatūras izdošanā pieredzējušam „Medicīnas apgāda” kolektīvam. Izdevniecībā tekstu literāro redakciju veikuši filologs un medicīnas terminologs Andrejs Senkāns un filologs Jānis Loja, kā arī veikta grāmatas tehniskā sagatavošana.

Informācija atjaunota: 2013.01.25 - 11:33