Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnika

• Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas vadītājs dr. Aleksejs Višņakovs

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārs „Gaiļezers” ir Latvijā lielākais neatliekamās palīdzības sniedzējs. Šeit darbojas moderna uzņemšanas nodaļa – Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnika.

Adrese: Hipokrāta ielā 2, Rīgā. Tālruņi: 6704 1000, 6704 1001 vai 6704 1002.

Klīnikas struktūra:

• Traumpunkts;
  • Reanimācijas zāle;
  • Ambulatoro pacientu pieņemšana;
  • Neatliekamo pacientu šķirošanas zona;
  • Ginekologa, urologa kabineti;
  • Neatliekamās endoskopijas kabinets;
  • Observācijas gultas;
  • Diagnostiskās radioloģijas bloks.

Uzmanību! Acu traumpunkts atrodas stacionārā „Biķernieki” (Lielvārdes ielā 68, Rīgā), tālrunis (+371) 67038290

Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnika ir vienīgā vieta Latvijā, kur nepieciešamā palīdzība tiks sniegta mikroķirurģijas un toksikoloģijas pacientiem un pacientiem ar politraumām.

Klīnikas darbības pamatā ir mūsdienīga neatliekamās medicīnas koncepcija. Izvērtējot indikācijas, klīnikā notiek pacientu grupēšana pēc prioritātes un priekšroka ir tiem, kuru stāvoklis prasa akūtu iejaukšanos. Tie pacienti, kuriem nepieciešama ilgāka novērošana, bet nav viennozīmīga pamata viņu tūlītējai stacionēšanai, uz vairākām stundām medicīnas personāla uzraudzībā tiek izvietoti t.s. observācijas palātās.

Katrs pacients klīnikā iziet administratīvu uzņemšanas procesu, diagnostisku izmeklēšanas procesu, saņem nepieciešamo ārstēšanu. Rezultātā pacienti tiek vai nu uzņemti stacionārā, vai arī var turpināt ārstēšanos ambulatori, saņemot detalizētu ārstēšanās plānu.

Katru gadu neatliekamā palīdzība klīnikā tiek sniegta vairāk nekā 70 000 pacientiem. Ik dienu klīnikā pēc palīdzības vēršas no 140 līdz 260 pacientu.

Atkarībā no slimības un pacienta, palīdzības epizode var tikt pabeigta ar pacienta nosūtīšanu tālākai ambulatorai diagnostikai un ārstēšanai ģimenes ārsta vadībā vai ievietošanu stacionārā. Lai sniegtu neatliekamu palīdzību un izlemtu, kā risināt pacienta veselības problēmas, Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā notiek intensīva pacientu izmeklēšana: ap 40 000 dažādu rentgenattēlu, 16 000 ultraskaņas izmeklējumu, 470 000 analīžu pagājušajā gadā.

Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas vadītājs ir dr. Aleksejs Višņakovs. Klīnikā strādā vairāk nekā 250 darbinieku. Katru acumirkli darbā ir 10 ārsti, 4 ārsta palīgi, 8 māsas, 9 sanitāri – slimnieku kopēji, 8 citi darbinieki – kopā ap 40 cilvēku.  Visu diennakti pieejamie speciālisti: internists, ķirurgs, traumatologs, ginekologs, urologs, mikroķirurgs, neirologs, neiroķirurgs, kardiologs, radiologs, nefrologs, reanimatologs galu galā. Nepieciešamības gadījumā atsevišķi īpaši speciālisti tiek pieaicināti arī ārpus viņu darbalaika. Acu traumpunkts atrodas Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā „Biķernieki” (Lielvārdes ielā 68, Rīgā).

Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā notiek divu universitāšu un vairāku medicīnas koledžu studentu un ārstu speciālistu apmācība.

ESI INFORMĒTS!

Infografikas:

Pacientiem - Kā notiek pacientu grupēšana?

Tuviniekiem - Kur paliek laiks?

Iknedēļas statistikas dati

Skatīt visas bildes