Jūs atrodaties šeit

Laboratoriskās medicīnas centrs

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Laboratoriskās medicīnas centrs (LMC) ir izveidots 2009. gadā, apvienojot stacionāra “Gaiļezers” klīnisko laboratoriju un stacionāra “Latvijas Onkoloģijas centrs” apvienoto klīniski citoloģisko laboratoriju. 2012.g. pavasarī Laboratoriskās medicīnas centram tika nodota Tuberkulozes un plaušu slimību centra klīniskā laboratorija, bet no 2016.g. jūnija, LMC apkalpo arī no stacionāra “Linezers” pārceltā Hematoloģiskā centra pacientus. Šobrīd Laboratoriskās medicīnas centrs ir lielākā slimnīcu laboratorijas struktūra Latvijā.

LMC nodrošina laboratorisko testēšanu Rīgas austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāru un ambulatoriem pacientiem, kā arī ārējiem klientiem 24 stundas diennaktī, 365 dienas gadā. 2017. gadā ir veiktas vairāk nekā 3,5 miljoni izmeklējumu manipulācijas. 

LMC ne tikai nodrošina stacionārus, to struktūrvienības un visus izmeklējumu pasūtītājus – pacientus ar augsti kvalificētiem un kvalitatīviem visa veida laboratoriskās testēšanas pakalpojumiem, bet nodrošina arī apmācību, zinātnisko pētniecību, tālākizglītību un citu saistīto uzdevumu izpildi laboratoriskās medicīnas jomā.

Laboratoriskās medicīnas centram ir piešķirti beztermiņa atbilstības sertifikāti. 2018. gadā Laboratoriskās medicīnas centrs ir saņemis Valsts aģentūras “Latvijas Nacionālais akreditācijas birojs” apliecinājumu par izmeklēšanas veikšanu atbilstoši standarta LVS EN ISO 15189:2013  prasībām. 

Laboratoriskās medicīnas centrs ir aprīkots ar mūsdienīgām laboratorijas iekārtām, tomēr laboratorijas tehnoloģijas dinamiski attīstās un to klāsts ir savlaicīgi jāatjauno, lai saglabātu konkurētspējīgu laboratorijas pakalpojumu tirgū.

Visi analizatori ir savienoti ar laboratorijas informācijas sistēmu un tālāk ar hospitālo informācijas sistēmu “Ārstu birojs”, kas nodrošina ātru rezultātu pārraidi pasūtītājiem. Informācijas sistēma „Ārstu birojs” uzkrāj laboratorisko izmeklējumu rezultātus. Līdz ar to visi laboratorisko izmeklējumu rezultāti ir pieejami ārstiem konsultācijas laikā un tos var novērtēt dinamikā.

Ja pacients plāno konsultēties un ārstēties pie Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas speciālistiem, iesakām laboratoriskos izmeklējumus, tostarp arī ar ģimenes ārsta nosūtījumu veikt Laboratoriskās medicīnas centrā! Tā visi pacienta izmeklējumu rezultāti uzreiz būs pieejami ārstam un tiks droši uzglabāti kopā ar citiem pacienta medicīniskiem datiem.

Laboratoriskās medicīnas centrā strādā divi procedūru kabineti asins paraugu ņemšanai - viens stacionāra „Latvijas Onkoloģijas centrs” Ambulatorajā daļā un viens stacionārā „Gaiļezers”. To darba laiks ir no plkst. 8.00 līdz 16.00.

Ārpus regulārā darba laika svētku dienās un brīvdienās, laboratoriskās testēšanas darbu nodrošina dežūrējošais personāls – 2 laboratorijas ārsti vai speciālisti un 4 laboranti.

Tālruņi papildu informācijai par laboratoriskās testēšanas iespējām:

  • Laboratoriskās medicīnas centra reģistratūra – 67042689
  • Vecākie laboranti stacionārā „Gaiļezers” – 67042688
  • Ambulatoro pacientu asins ņemšanas kabinets stacionārā “Gaiļezers” (6. kabinets) 67042340
  • Ambulatoro pacientu asins ņemšanas kabinets stacionārā “Latvijas Onkoloģijas centrs” (30. kabinets) 67042183

Laboratorijskās  medicīnas centrs sniedz testēšanas pakalpojumus sekojošās sfērās.

Hematoloģijas, koaguloģijas, klīniskie izmeklējumi (urīna, izkārnījumu, likvora, krēpu un citu ķermeņa šķidrumu izmeklējumi), imūnhematoloģijas, klīniskās ķīmijas, tai skaitā olbaltumvielu maiņa, fermenti, lipīdi, elektrolīti, skābju-bāzu līdzsvars, glikozes regulācija, reimotesti, akūtās fāzes olbaltumvielas; hormoni un citas specifiskās analīzes, infekcijas,  mikrobioloģija, imunoloģija, humorālā imunitāte un autoimunitāte, audzēju marķieru noteikšana.

Ar ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījumu Laboratorijas medicīnas centrs nodrošina visus laboratoriskos izmeklējumus, kuri ir valsts apmaksāti. Ar valsts apmaksāto un maksas laboratorisko izmeklējumu sarakstu var iepazīties pielikumā sadaļā Pacientiem.

Laboratorijas medicīnas centrs sniedz arī maksas pakalpojumus gadījumos, ja pacients vēlas veikt laboratoriskos izmeklējumus bez ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījuma. Arī šo izmeklējumu rezultāti saglabāsies slimnīcas datu bāzē un būs pieejami pacientam un viņa ārstam Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas struktūrvienībās. Ar maksas laboratorisko izmeklējumu sarakstu var iepazīties ŠEIT.


Kontakti

Laboratoriskās medicīnas centra reģistratūra – 67042689

Vecākie laboranti stacionārā „Gaiļezers” – 67042688

Ambulatoro pacientu asins ņemšanas kabinets stacionārā “Gaiļezers” (6. kabinets) 67042340

Ambulatoro pacientu asins ņemšanas kabinets stacionārā “Latvijas Onkoloģijas centrs” (30. kabinets) 67042183

Informācija atjaunota: 2019.09.26 - 10:57