Jūs atrodaties šeit

Ķirurģiskās infekcijas klīnika

Ķirurģiskās infekcijas klīnika Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā „Biķernieki” darbu uzsāka 2013.gada 1.februārī un ir vienīgā specializēta šāda veida ārstniecības vieta Latvijā. Klīnikā koncentrējas ārsti un aprūpes personāls, kas specializējušies tādu infekciju kā ādas un zemādas sastrutojumi, rozes iekaisums, akūti vēnu un limfmezglu iekaisumi, ilgstoši nedzīstošas čūlas un brūces, kāju un roku gangrēnas ārstēšanā, dažādas etioloģijas apdegumu un aukstuma traumu ārstēšanā, kā arī ārpusplaušu tuberkulozes un mugurkaula strutainu saslimšanu ārstēšanā. Klīnika ir mācību bāze medicīnas studentiem un rezidentiem.

Klīnikas sastāvā ir trīs nodaļas. 1. Ķirurģijas nodaļā tiek ārstēti slimnieki ar akūtām ādas un mīksto audu strutainām infekcijām, nekrozēm un gangrēnu. 2. Ķirurģijas nodaļas ārsti specializējas ārpusplaušu tuberkulozes, kaulu un locītavu ķirurģiskās infekcijas, kā arī izgulējumu, nedzīstošu trofisku čūlu un brūču plānveida ārstēšanā. Valsts Apdegumu centrā tiek ārstēti slimnieki ar apdegumiem un apsaldējumiem.

Kopumā klīnikā ir 114 gultas, pacientu ārstēšanu nodrošina 14 ārsti. Akūta palīdzība neatliekamos gadījumos, tiek sniegta 24 stundas diennaktī.

Ar terminu „ķirurģiskā infekcija” saprot dažādas mikrobu izraisītas slimības, kuru ārstēšanas kompleksā lieto operatīvo metodi. Ķirurģiskās infekcijas izraisītāji mikroorganismi apkārtējā vidē un uz mūsu ķermeņa virsmas atrodas lielā daudzumā. Tiem iekļūstot organismā caur ādas vai gļotādas bojājumiem, pastāv iespējamība ķirurģiskās infekcijas attīstībai. Strutainās slimības un brūču infekcija gadsimtiem ilgi bijušas ķirurģijas pamatproblēmas. Sakarā ar plašu antibiotiku pielietošanu pēc II pasaules kara strutainajām slimībām bija tendence samazināties. Mūsdienu pieredze rāda, ka pārlieku liela paļāvība uz antibiotiku efektivitāti un to nepamatota lietošana radījusi negatīvu efektu. Veidojas jauni, pret antibiotikām nejūtīgi mikrobu tipi. Tādēļ arī šodien ķirurģiskās infekcijas problēma ir un paliek aktuāla.

Speciālisti:

Klīnikas vadītājs asoc. prof. Arnolds Jezupovs

Klīnikas virsārsts Juris Nikolajenko


Informācija atjaunota: 2016.04.04 - 11:10