Iedzīvotāji aktīvi vakcinējas pret ērču encefalītu , difteriju, gripu un ceļotāju slimībām

28.03.2013

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Rīgas Austrumu slimnīcas) stacionāra "Latvijas Infektoloģijas centrs"  informācija liecina, ka vakcinācijas kabinetu šogad līdz šim apmeklējuši gandrīz 2500 cilvēku, no tiem teju 40%  tieši – martā. Pēdējo nedēļu laikā, lai vakcinētos pret kādu no infekcijas slimībām, ik dienas vakcinācijas kabinetā ierodas vidēji 50 cilvēku. Aizvadītās trīs dienās šis skaits būtiski audzis – līdz pat 109 apmeklējumiem dienā.

Vakcinācijas kabineta speciālisti uzskata, ka tā ir raksturīga iezīme, ka pavasarī strauji pieaug apmeklētāju skaits. Cilvēki sāks dārza darbus, sakops piemājas teritorijas, dosies pārgājienos pa  dabas takām un neviens nav pasargāts no iespējamā ērces uzbrukuma. Tāpēc arī šobrīd visvairāk cilvēku vakcinējas tieši pret  ērču encefalītu. Šogad poti pret ērču encefalītu stacionāra vakcinācijas kabinetā saņēmuši 1202 iedzīvotāji.

Savukārt,  bez maksas saņemama vakcīna pret difteriju un stinguma krampjiem. Līdz šim pret šo infekciju  vakcinējušies 353 cilvēki. Mediķi uzskata, ka iedzīvotāju aktivitāte, vakcinējoties pret minētajām  infekcijām varēja būt lielāka, jo pote pret  difteriju un stinguma krampjiem ir bezmaksas, to apmaksā valsts. Saskarsme ar šīm bīstamajām infekcijām var radīt ļoti smagas sekas, tādēļ  savas veselības drošībai  drošāk vajadzētu apsvērt un  izmantot valsts piedāvāto iespēju.

Tuvojoties pavasarim, pieaug arī to cilvēku skaits, kuri dodas ceļojumos uz ārvalstīm. Ceļotāji vakcinējas pret vēdertīfu (81), dzelteno drudzi (70) hepatītu A (82) un hepatītu B (67).

Iedzīvotāji, kuri plānojuši ceļot uz eksotiskām zemēm, pirms došanās uz tām, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā ”Latvijas Infektoloģijas centrs” saņems speciālistu konsultācijas un informāciju par  profilakses pasākumiem un vajadzīgo vakcināciju. Konsultācijas pie ārsta notiek pēc iepriekšēja pieraksta pa tālruni – 67014560. Pieņemšana - otrdienās un ceturtdienās no plkst. 12.00 līdz plkst. 14.00.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra „Latvijas Infektoloģijas centrs” Vakcinācijas kabineta darba laiks darba dienās no plkst. 9.00 līdz plkst. 20.00. Infomāciju par pieejamiem pakalpojumiem var saņemt pa tālruni 67014504.

Informācija atjaunota: 2013.03.28 - 11:29