Jūs atrodaties šeit

Endokrinoloģijas nodaļa

Uzmanību!

Endokrinoloģijas nodaļa telpu remontdarbu dēļ ir pārcelta uz stacionāra "Latvijas Onkoloģijas centrs" 8 stāvu!


Endokrinoloģijas nodaļa ir specializējusies iekšējās sekrēcijas dziedzeru (aizkuņģa dziedzeris, vairogdziedzeris, epitēlijķermenīši, hipofīze, virsnieres, sēklinieki) saslimšanu diagnostikā un ārstēšanā.

Nodaļas galvenais darbības virziens ir neatliekamās palīdzības sniegšana 24 stundas diennaktī akūtiem un dekompensētiem cukura diabēta pacientiem, neizslēdzot arī citus akūtus endokrīnus stāvokļus.

Endokrinoloģijas nodaļa diagnostikā un pacientu ārstēšanā izmanto visas daudzprofilu slimnīcas iespējas. Sadarbībā ar citiem speciālistiem var veikt daudzveidīgus izmeklējumus:

 • hormonu un dažādu antivielu noteikšanu, stimulācijas un supresijas testus;
 • ultrasonogrāfiju, datortomogrāfiju, magnētisko rezonansi un citus staru diagnostikas izmeklējumus;
 • angiogrāfiju;
 • vairogdziedzera biopsiju;
 • centrālo osteodensitometriju;
 • scintigrāfiju;
 • kardioloģisko izmeklēšanu;
 • neirometriju un elektromiogrāfiju;

Endokrinoloģisko saslimšanu ārstēšanā tiek attīstīta un plaši pielietota endokrīnā ķirurģija. Endokrinoloģijas nodaļā tiek veikta preoperatīvā slimnieku izmeklēšana un sagatavošana operatīvai ārstēšanai (vairogdziedzera, epitēljiķermenīšu, virsnieru, aizkuņģa dziedzera saslimšanas).

Notiek sadarbība ar Asinsvadu ķirurģijas nodaļu smagu dislipidēmiju (piemēram, hilomikronu sindroma), tireotoksisku krīžu pacientu kompleksā ārstēšanā.

Endokrinoloģijas nodaļā ir 30 gultas, ieskaitot palātu sevišķi smagu pacientu ārstēšanai. Tiek veikta pirmreizēja un atkārtota cukura diabēta pacientu apmācība, ko īsteno ārsts un 2 apmācību māsas.
Nodaļā apmāca studentus un rezidentus (moderna auditorija, divas ar datortehniku aprīkotas rezidentu istabas).

Endokrinoloģijas nodaļas sastāvā darbojas dienas stacionārs kā optimāla alternatīva pacientiem, kuriem nepieciešama mērķtiecīga slimības diagnostika vai diferenciāldiagnostika, piemēram, novērtēt virsnieru adenomas iespējamo endokrīno aktivitāti vai precizēt arteriālas hipertensijas cēloni, kā ari veikt funkcionālos testus. Dienas stacionārā efektīvi iespējams realizēt cukura diabēta pacientu atkārtotu apmācību vai veikt terapijas plāna korekcijas.

Speciālisti:

Nodaļas vadītāja: Rīgas Stradiņa universitātes profesore Ilze Konrāde
Nodaļā strādā pieredzējuši, kvalificēti endokrinologi: Rīgas Stradiņa universitātes Iekšķīgo slimību katedras vadītājs, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas internās medicīnas galvenais speciālists internists-endokrinologs akadēmiķis Aivars Lejnieks, endokrinologi - Ingvars Rasa un Guna Krūmiņa.


 

 

 

 

Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca, lai pievērstu uzmanību cukura diabētam kā sirds asinsvadu slimību ierosinātājam un nozīmīgam insulta riska faktoram uzsāk akciju „Cukurgalva”. 

Esi zinošs, apsteidz diabētu!


Profesores Ilzes Konrādes Zelta padomi piecām darba dienām

 


    1. KĀ PAZEMINĀT ĒDIENU GLIKĒMISKO INDEKSU (GI ) BEZ LIELAS PIEPŪLES!

2. „TAVS UZTURS IR TAVS BANKAS KONTS. PAREIZA ĒDIENA IZVĒLE IR LABA INVESTĪCIJA.”    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 • Endokrinoloģijas nodaļas kolektīvs
 • Internās medicīnas galvenais speciālists prof. Aivars Lejnieks
 • Nodaļas vadītāja Rīgas Stradiņa universitātes profesore Ilze Konrāde
 • Nodaļas ārsts Ingvars Rasa
 • Nodaļas ārste Guna Krūmiņa
Skatīt visas bildes
Informācija atjaunota: 2019.05.13 - 12:48