Jūs atrodaties šeit

Bērnu tuberkulozes nodaļa

Nodaļas kompetence ir tuberkulozes un citu plaušu slimību diagnostika un ārstēšana bērniem līdz 18 gadu vecumam nepārtrauktā personāla aprūpē un uzraudzībā. Tā ir vienīgā vieta Latvijā, kur ir pieejami visi tuberkulozes diagnostikai nepieciešamie izmeklējumi (bakterioloģiskā diagnostika izmantojot molekulārās diagnostikas metodes, tuberkulozes infekcijas imunoloģiskā diagnostika izmantojot interferona-gamma testus, datortomogrāfija, bronholoģiskā izmeklēšana). Tuberkulozes diagnoze tiek apstiprināta kompetentu ārstu konsīlijā.

Bērnu nodaļa strādā stacionāra „Tuberkulozes un plaušu slimību centrs” sastāvā kopš 1979.gada. Nodaļa ir izvietota atsevišķā mājā stacionāra teritorijā, kurā ietilpst bērnu rotaļu laukums. Pateicoties šādam izkārtojumam, bērni nenonāk saskarē ar pieaugušajiem pacientiem.

Atbilstoši vecumam un garīgajai attīstībai ar bērniem strādā 2 pirmsskolas audzinātājas ar augstāko un vidējo profesionālo pedagoģisko izglītību. Savukārt skolēni apgūst mācību programmu Upesleju internātpamatskolas - rehabilitācijas centra pedagogu vadībā.

Nepieciešamības gadījumā vecākiem ir iespēja atrasties nodaļā kopā ar bērnu.

Plaušu slimību diagnostikai nodaļā tiek veikta pilna apjoma bakterioloģiskā, radioloģiskā un bronholoģiskā izmeklēšana. Nodaļā kompetenti ārsti ar lielu pieredzi, un tiek izmantotas jaunākās pasaulē pieejamās plaušu slimību diagnostikas tehnoloģijas. Pastāvīgi bērniem ir pieejama okulista un ausu-kakla-deguna ārsta apskate. Nepieciešamības gadījumā tiek nodrošinātas arī citu speciālistu konsultācijas.

Gada laikā nodaļā vidēji tiek izmeklēti un ārstēti 500 bērni. Tuberkulozes un plaušu slimību diagnostika un ārstēšana bērniem ir valsts apmaksāta.

Stacionārā uzņem ar ārsta-pneimonologa, ģimenes ārsta vai pediatra norīkojumu pēc iepriekšējas saskaņošanas. Nodaļas ārsti regulāri veic zinātniski-pētniecisko darbu, kura rezultātus izmanto slimību diagnostikas un ārstēšanas uzlabošanai

Speciālisti:

Nodaļas vadītāja: Olga Bobrikova
Ārsti: Iveta Ozere un Zita Lauska

 


  • Nodaļas kolektīvs
  • Nodaļas vadītāja Olga Bobrikova
Informācija atjaunota: 2017.01.10 - 13:57