Anestezioloģijas un intensīvās terapijas nodaļa

Nodaļā pacientiem tiek nodrošinātas anesteziologa konsultācijas, dažāda veida anestēzijas, intensīvā terapija, pēc narkozes novērošana, kā arī sniegta neatliekamā palīdzība stacionāra „Latvijas Onkoloģijas centrs” struktūrvienībās.

Nodaļa ir aprīkota ar mūsdienīgu anestēzijas, pacientu novērošanas, mākslīgās plaušu elpināšanas un medikamentu ievades sistēmām. Nodaļas ārsti un medicīnas māsas ir augsti kvalificēti, veic zinātnisko darbu, regulāri papildina savas zināšanas Latvijas un starptautiskos kvalifikācijas celšanas kursos un kongresos.

Anestezioloģija.
Vidēji gadā tiek veiktas 5500 anestēzijas – vispārējās anestēzijas jeb narkozes (endotraheālās, endobronhiālās ar dalīto plaušu ventilāciju, augstfrekvences ventilāciju, intravenozās, laringeālās maskas), reģionālās anestēzijas (spinālās, epidurālās, spināli/epidurālās, vadu anestēzijas), tiek pielietoti jaunākie anestēzijas līdzekļi.

Intensīvā terapija.
Pēc liela apjoma operācijām pacienti tiek ievietoti intensīvās terapijas palātās, kur tiek nodrošināta nepieciešamā terapija - intravenozā un epidurālā atsāpināšana, parenterālā un enterālā barošana, ārstnieciskā plaušu mākslīgā elpināšana, antibakteriālā terapija u. c. Intensīvajā terapijā vidēji gadā tiek ārstēti 2500 pacienti.

Pēc anestēzijas aprūpes palāta.
Pēc neliela apjoma operācijām pacienti tiek atmodināti pēc anestēzijas aprūpes palātā, kas atrodas intensīvās terapijas nodaļas telpās.
Šajā palātā anesteziologs un speciāli apmācīta anestēzijas māsa pacientus pēc anestēzijas vairākas stundas novēro un sniedz nepieciešamo atsāpināšanu un ārstēšanu. Pacients tiek pārvests turpmākai ārstēšanai ķirurģiskā nodaļā, kad atbilst noteiktiem izrakstīšanas kritērijiem. Anesteziologs, ja nepieciešams, sniedz rekomendācijas turpmākai ārstēšanai.

Speciālisti:

Nodaļas vadītāja: Ausma Strautmane
Ārsti: Leonīds Gurbo, Aija Krastiņa, Anda Krastiņa, Ilona Kreice, Lilita Malaha, Baiba Pauliņa, Ēriks Purmalis, Aigars Senkāns, Jeļena Sokolova, dr. med. Ilze Šalma, Ilana Šapiro, Zane Glāzniece

• Nodaļas kolektīvs
  • Nodaļas vadītāja Ausma Strautmane