Jūs atrodaties šeit

Anestezioloģijas klīnika

Anestezioloģijas klīnikas personāls nodrošina stacionāra „Gaiļezers” struktūrvienību pacientiem anesteziologa konsultācijas ambulatori un stacionārā, dažāda veida anestēzijas ķirurģisku operāciju un manipulāciju laikā, pēc narkozes novērošanu un atsāpināšanu.

Klīnika ir aprīkota ar mūsdienu prasībām atbilstošu aparatūru. Tiek pielietoti moderni, Eiropas un pasaules klīnikās atzītie anestēzijas līdzekļi. Klīnikas ārsti un medicīnas māsas ir augsti kvalificēti, veic zinātniski pētniecisko darbu, aktīvi papildina savas zināšanas un praktisko iemaņu līmeni Latvijas un starptautiskos semināros, kursos, kongresos. Klīnika ir viena no vadošām mācību bāzēm Anestezioloģijas un reanimatoloģijas specialitātē Latvijas augstskolu medicīnas studentiem un jaunajiem ārstiem.

Vidēji gadā Anestezioloģijas klīnikā tiek veiktas ap 12 000 anestēziju – vispārējās anestēzijas jeb narkozes (inhalācijas- endotraheālās, endobronhiālās vai laringeālās maskas, intravenozās), reģionālās anestēzijas (spinālās, epidurālās, vadu anestēzijas-nervu pinumu un atsevišķu nervu blokādes), sedācijas.

Pēc operācijas un novērošanas pacients tiek pārvests vai nu uz ķirurģiska profila nodaļu, vai Intensīvās terapijas klīniku, vai Toksikoloģijas un sepses klīniku (pēc lielāka apjoma operācijām, pacienti smagā stāvoklī). Anesteziologs, ja nepieciešams, sniedz rekomendācijas turpmākai terapijai.

Anestezioloģijas dienests piedalās visu stacionāra „Gaiļezers” pārstāvēto ķirurģisko specialitāšu pacientu ārstēšanā – vispārējas ķirurģijas, uroloģijas, ginekoloģijas, traumatoloģijas un ortopēdijas, neiroķirurģijas, asinsvadu ķirurģijas, mikroķirurģijas klīnikās un nodaļās. Tiek nodrošinātas anestēzijas arī ambulatoriem pacientiem. Katra ķirurģijas profila pacienti un operāciju īpatnības prasa savu, bieži atšķirīgu no citiem, anesteziologa pieeju, tāpēc klīnikā pastāvīgi notiek darbs pie jaunu standartu, vadlīniju izstrādes, pašu modernāko metožu un medikamentu ieviešanas ikdienas praksē.

Anestezioloģijas klīnika ir vienīga savā specialitātē Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcā, kuras ārsti un medicīnas māsas ikdienā nodarbojas un ir uzkrājuši vērtīgu pieredzi darbā ar neatliekami stacionētiem un operējamiem pacientiem, bieži smagā stāvoklī ielaistas slimības vai nopietnas traumas dēļ.

Speciālisti:

Klīnikas vadītājs: Jevgeņijs Stepanovs

Klīnikas virsārste: asoc. profesore Biruta Mamaja, Rīga Stradiņa universitātes Anestezioloģijas un reanimatoloģijas katedra.

Ārsti: Romualds Daudze, Arkadijs Aļbovs, Sergejs Andračnikovs, Jurijs Avdjukevičs, Marina Cibuļska, Laura Čekstere, Vitālijs Deksnis, Juliāna Gabne, Sergejs Grigorjevs, Ivars Grudulis, Lilija Izāre, Natalija Jarocka, Diāna Judina, Jeļena Kobzeva, Kirils Kunicins, Sallija Meldere, Žanna Muradjana, Natalija Pigaļeva, Kristīne Putka, Raimonds Razāns, Maija Rikmane, Irīna Sedņova, Anita Skudre, Alīna Sokolova, Natalija Stengrevica, Oļegs Šuba, Pēteris Tomiņš, Inga Vēvere, Juris Vjugins, Natalija Vnukova, Guna Volanska, Jānis Zaķis, Anna Zelča.

Klīnikas virsmāsa: Antra Skorodenoka


Informācija atjaunota: 2019.05.13 - 12:44