Slimnīcas aktualitātes

Izdotas vadlīnijas empīriskai pieejai - saudzējot vērtīgās antibiotikas nākamajām paaudzēm

03.07.2020

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas ārsti ir sagatavojuši jau ceturto papildināto un atjaunoto grāmatas „Rekomendācijas empīriskai un etiotropai antimikrobiālai ārstēšanai” izdevumu, kurā ietverti un apkopoti jaunākie ieteikumi, kas palīdzēs ģimenes ārstiem un dažādu specializāciju ārstiem mērķtiecīgāk un pārdomātāk izvēlēties antimikrobiālos līdzekļus (antibiotikas) pacienta ārstniecībai, ordinējot tās atbilstoši noteiktai slimības diagnozei.

Lasīt vairāk

Šonedēļ Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Ginekoloģijas klīnikai aprit 10 pastāvēšanas gadi

02.07.2020

Šonedēļ Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra “Gaiļezers” Ginekoloģijas klīnikai aprit 10 pastāvēšanas gadi. Šo gadu laikā palīdzība ir sniegta vairāk nekā 50 000 sieviešu un veiktas vairāk nekā 35 000 operācijas.

Lasīt vairāk

Glābjot pacienta dzīvību, pirmoreiz Latvijā mikroķirurgi veic pilnu sejas rekonstrukciju

19.06.2020

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas multidisciplinārai mediķu komandai ir izdevies glābt ļoti smagi savainota cilvēka dzīvību. Šī gada 7. jūnijā Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā tika stacionēts pacients ar nebijuši smagu traumu - cilvēkam faktiski bija norauta seja. Sākumā, veicot vairākas secīgas dzīvību glābjošas operācijas, ārsti stabilizēja pacienta veselības stāvokli un sagatavoja viņu sarežģītai mikroķirurģiskai operācijai.

Lasīt vairāk

Aizvadītajā gadā Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā rezidentūras studiju programmas apguva teju 300 topošo ārstu

18.06.2020

5. jūnijā, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Uroloģijas un onkoloģiskās uroloģijas klīnikas četri ārsti-rezidenti dalījās ar rezidentūras laikā paveikto: gūtajām akadēmiskajām zināšanām un dalību praktiskās apmācības rotācijas disciplīnās ar mērķi gūt praktisku pieredzi par uroloģijas apakšnozarēm, lai nākotnē spētu izvēlēties sev atbilstošāko virzienu.

Lapas