Aktualitātes veselības aprūpē

Vienojas par uzlabojumiem reto slimību pacientu aprūpē

20.01.2017

20.janvārī, veselības ministre Anda Čakša tikās ar universitātes slimnīcu* vadību, lai pārrunātu jautājumus saistībā ar reto slimību veselības aprūpes problēmām un mērķiem Latvijā. Sanāksmes laikā tika pārrunātas ar reto slimību pacientu veselības aprūpi saistītās problēmas, tostarp, nepilnīga reto pacientu datu uzskaite, kas neļauj redzēt kopainu – kopējo pacientu skaitu un to ārstēšanai nepieciešamo finansējumu.

SPKC paziņo par gripas epidēmijas sākumu

18.01.2017

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) paziņo par gripas epidēmijas sākumu*, jo gripas un akūtu augšējo elpceļu infekciju monitoringa dati** liecina, ka pagājušajā nedēļā četrās Latvijas pilsētās ambulatorajās iestādēs gripas gadījumos vērsušos pacientu skaits ir pārsniedzis 100 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju - Jēkabpilī (194,7 uz 100 000 iedz.), Jūrmalā (124,9 uz 100 000 iedz.), Liepājā (100,4 uz 100 000 iedz.) un Rīgā (101,9 uz 100 000 iedz.).

Izstrādāts plāna projekts onkoloģijas pacientu aprūpes uzlabošanai

12.01.2017

Lai uzlabotu veselības aprūpes pieejamību un kvalitāti onkoloģijas pacientiem, Veselības ministrija ir izstrādājusi Veselības aprūpes pakalpojumu onkoloģijas jomā uzlabošanas plāna projektu 2017.–2020. gadam. Plāns ir izstrādāts ar mērķi uzlabot situāciju primārajā diagnostikā un ārstēšanā biežākajās ļaundabīgo audzēju lokalizācijās, pilnveidot esošo skrīningu aptveri un kvalitāti un paplašināt paliatīvās aprūpes pieejamību.

Reformu īstenošanai onkoloģijas jomā novirzīs 12,3 miljonus eiro

02.01.2017

Šobrīd liela daļa Latvijas iedzīvotāju nespēj pilnībā apmierināt savas veselības aprūpes vajadzības, jo veselības aprūpei ir piešķirts nepietiekams valsts finansējums, ir strukturāli trūkumi un lieli pacientu tiešie maksājumi. Līdz ar to veselības aprūpes pieejamība gan finansiālu iemeslu, gan speciālistu trūkuma dēļ ir zema.

Lapas