Aktualitātes veselības aprūpē

No 1.oktobra plānots sākt ikviena HIV pacienta ārstēšanu

17.09.2018

Kaut arī starptautisku ekspertu rekomendācijas paredz HIV ārstēšanu nodrošināt ikvienam pacientam, patlaban Latvijā HIV pacientiem ārstēšanu sāk ar imunitāti, kas kļuvusi mazāka par 500 šūnām. No 1.oktobra plānots veikt uzlabojumus šajā jautājumā, uzsākot pacientu ārstēšanu uzreiz pēc tam, kad veikts tests un tas ir uzrādījis pozitīvu rādījumu, tā tikšanās laikā ar HIV un C hepatīta biedrību pārstāvjiem atzina veselības ministre Anda Čakša.

No 1.oktobra 83 medikamentiem cena samazināta vidēji par 20%

17.09.2018

Vairāki zāļu ražotāji pēc ilgām sarunām, reaģējot uz veiktajiem izmaksu aprēķiniem Ministru kabineta noteikumos Nr.899 “Ambulatorajai ārstēšanai paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijas kārtība”, samazināja zāļu cenas 83 medikamentiem, kas neiekļaujas valstī noteiktajā 100% cenu “koridorā” līdzvērtīgām efektivitātes zālēm.

Lasīt vairāk

Latvijas strādājošos informēs par onkoloģisko slimību agrīnu diagnostiku un veselīga dzīvesveida pamatprincipiem

14.09.2018

Ar 2018. gada septembri Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) Latvijas uzņēmumos atsāk organizēt seminārus par onkoloģisko slimību agrīnu diagnostiku un veselīga dzīvesveida pamatprincipiem, ar mērķi aicināt iedzīvotājus aktīvāk rūpēties par savu veselību un uzlabot dzīves kvalitāti.

Lasīt vairāk

Pirmajā nedēļā veselības apdrošināšanas iemaksas veiktas 22 tūkstošu eiro apmērā

11.09.2018

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka pirmajā septembra nedēļā brīvprātīgās veselības apdrošināšanas iemaksas ir veikuši jau 193 iedzīvotāji vairāk nekā 22 tūkstošu eiro apmērā. Aptuveni 40 % iedzīvotāju veselības apdrošināšanas iemaksas veikuši ne tikai par šo, bet jau arī par 2019. gadu.

Lapas