Aktualitātes veselības aprūpē

Izstrādāta kārtība informācijas apmaiņai par dzimumšūnu donoriem

17.07.2018

Šodien, 17.jūlijā, Ministru kabineta sēdē apstiprināts Veselības ministrijas (VM) sagatavotais noteikumu projekts, kas paredz izveidot dzimumšūnu donoru datubāzi un noteikt kārtību, kādā tiek nodrošināta informācijas apmaiņa par dzimumšūnu donora dzimumšūnu izmantošanu*.

Lasīt vairāk

Sāk kampaņu pret UV starojuma radīto risku “NECEPIES!”

12.07.2018

Lai atgādinātu par ultravioletā (UV) starojuma negatīvo ietekmi uz cilvēka ādu un mazinātu tā radīto onkoloģisko slimību risku, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sociāli izglītojošajā kampaņā “Necepies!” mudinās iedzīvotājus atbildīgi izturēties pret atrašanos saulē, izmantot aizsarglīdzekļus pret sauli  un izvairīties no solāriju apmeklēšanas.

Lasīt vairāk

VM piedāvā papildināt pamata grozu ar valsts prioritārajām programmām, lai paaugstinātu iedzīvotāju dzīvildzi

05.07.2018

Šodien, 5.jūlijā, preses konferencē veselības ministre Anda Čakša iepazīstināja ar izmaiņām medicīniskās palīdzības minimumā jeb pamata grozā, kas paredz, ka tas tiks pilnveidots un papildināts ar valsts prioritārajām programmām – onkoloģisko saslimšanu ārstēšanu un programmu sirds un asinsvadu slimību agrīnu diagnostiku. Šāds papildinājums veikts ar mērķi paaugstināt Latvijas iedzīvotāju dzīvildzi.

Lasīt vairāk

Vēža pacienti un viņu tuvinieki aicināti pieteikties psihologa bezmaksas konsultācijām

05.07.2018

Onkoloģiskie pacienti un viņu tuvinieki, sākot no 4. jūlija, ik trešdienu biedrībā „Svētās ģimenes māja” varēs saņemt psiholoģes Saivas Lustes bezmaksas konsultācijas.

Lapas