Aktualitātes veselības aprūpē

No nākamā gada 1.aprīļa kompensējamo medikamentu receptēs rakstīs tikai zāļu ķīmisko nosaukumu

17.07.2019

Lai nodrošinātu racionālu zāļu lietošanu un mazinātu zāļu cenas, kā arī pacientu līdzmaksājumu apjomu, no 2020.gada 1.aprīļa kompensējamajiem medikamentiem receptē izrakstīs aktīvo vielu. Konkrētu zāļu nosaukumu varēs norādīt, ja tam būs ārstniecisks pamatojums pacienta veselībai.

Lasīt vairāk

Viņķele: vairs nedarbojas pieeja pieeja «gan jau pats sevi pabaros»

10.07.2019

Piemērots brīdis sistēmu sakārtot Grib uz neatgriešanos slēgt diskusiju politiskā un biznesa vadības līmenī par to, ka veselības aprūpe var tikt izmantota par instrumentu, lai apkarotu ēnu ekonomiku. Veselības ministre Ilze Viņķele Jo mēs ilgāk esam demokrātijā, jo mazākas ir tās raustīšanās – nav tā, ka atnāk jauna valdība un tad gaisma sākas.

Lasīt vairāk

Viņķele: Lai nozares finansējums tiktu izlietots efektīvi, tam jābūt pietiekamam

05.07.2019

Lai efektīvi izmantotu veselības aprūpes nozares finansējumu, sistēmā jābūt noteiktam finanšu resursu līmenim - tādējādi varētu investēt ilgtermiņa risinājumos, kas izmaksas samazinātu, norādīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP), komentējot premjera Krišjāņa Kariņa (JV) paustās bažas par veselības nozares finansējuma efektīvu izmantošanu.

Lasīt vairāk

Ja dodies uz publisku pasākumu

01.07.2019

Vasaras sezonā ievērojami palielinās dažādu izklaides iespēju un publisko pasākumu piedāvājums – festivāli, pilsētas svētki, dārza svētki, sporta spēles u.tml. Slimību profilakses un kontroles centra speciālisti iesaka rūpēties par savu veselību publisko pasākumu laikā un atgādina galvenos piesardzības pasākumus:

Lapas