Aktualitātes veselības aprūpē

No 20. janvāra visiem melanomas pacientiem pieejama imūnterapija

20.01.2020

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka no š.g. 20. janvāra visiem pacientiem ar metastātisku ādas melanomu – iepriekš neārstētiem pacientiem ar BRAF pozitīvu un BRAF negatīvu mutāciju, kā arī pacientiem ar BRAF pozitīvu mutāciju, kuri progresējuši pēc iepriekš saņemtas mērķterapijas, tiks nodrošināta valsts apmaksāta ārstēšana ar imūnterapiju.

Lasīt vairāk

Sabiedriskajai apspriedei nodoti priekšlikumi solidāras līdzdalības nodrošināšanai veselības aprūpē

16.01.2020

Lai ieviestu solidāru līdzdalību veselības aprūpē un novērstu Latvijas nodokļu maksātāju diskrimināciju pēc nodokļu maksāšanas statusa, Veselības ministrija sabiedriskajai apspriedei nodevusi sagatavotos priekšlikumus, kas ļaus ieviest ilgtspējīgu un vienotu valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu klāstu, kas tiek nodrošināts visiem Latvijas rezidentiem.

Lasīt vairāk

Plānots samazināt administratīvus šķēršļus ārstniecības personu sertifikācijas eksāmenu kārtošanā

13.01.2020

Lai atvieglotu iespējas atgriezties medicīnas darbā, ja ārstniecības persona kādu laiku nav strādājusi specialitātē, Veselības ministrija plāno samazināt administratīvos šķēršļus sertifikācijas eksāmena kārtošanā. Plānots samazināt termiņu līdz 3 mēnešiem (šobrīd 1 gads), pēc kura ir iespējams atkārtoti kārtot sertifikācijas eksāmenu, ja sākotnēji eksāmenā nav ticis sasniegts nepieciešamais punktu skaits.

Lasīt vairāk

Pieejami informatīvi materiāli par paliatīvo aprūpi pieaugušajiem un bērniem

13.01.2020

Lai informētu sabiedrību par valsts apmaksātu paliatīvās aprūpes pakalpojumu saņemšanas iespējām, Veselības ministrija sadarbībā ar Nacionālo veselības dienestu (NVD) un Labklājības ministriju ir izstrādājusi informatīvus bukletus jeb ceļvežus par paliatīvo aprūpi gan pieaugušajiem, gan bērniem.

Lapas