Aktualitātes veselības aprūpē

Pētījums: pacienti augstu vērtē veselības aprūpes pakalpojumu kvalitāti

21.01.2019

Latvijas iedzīvotāji visaugstāk vērtē Neatliekamā medicīniskā palīdzības dienesta mediķu, ārstu speciālistu un ģimenes ārstu sniegtos veselības aprūpes pakalpojumus – secināts nesen veiktā pētījumā par pacientu apmierinātību ar veselības aprūpes pakalpojumu kvalitāti Latvijā. Pētījuma rezultāti tiks izmantoti, lai turpinātu uzlabot veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību un kvalitāti.

Kur saņemt medicīnisko palīdzību gripas epidēmijas laikā

21.01.2019

Tā kā Slimību profilakses un kontroles centrs ir izziņojis gripas epidēmijas sākumu no 2019. gada 15. janvāra, Nacionālais veselības dienests (NVD) informē par medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējām ar gripu saslimušajiem iedzīvotājiem.

Uzlabos zāļu drošumu legālajā apritē

15.01.2019

No 9.februāra 32 Eiropas valstīs un arī Latvijā sāks darboties zāļu drošuma pazīmju pārbaudes, ar mērķi uzlabot aizsardzības mehānismus, lai pasargātu cilvēkus no medikamentu viltojumiem. Šodien, 15.janvārī, valdība apstiprināja Veselības ministrijas sagatavotos grozījumus Ministru kabineta noteikumos*, kas nosaka kārtību, kādā tiks īstenota zāļu drošuma pazīmju uzraudzība saistībā ar Eiropas Komisijas Regulas prasībām, kā arī nosaka izņēmumus, kad zāļu drošības pārbaudes gala veicējs ir lieltirgotava.

Veselības reformu turpināšanai šogad paredzēti 154,2 miljoni eiro

08.01.2019

Lai turpinātu veselības nozarē uzsāktās reformas un nodrošinātu iedzīvotājiem labāku izmeklējumu un speciālistu konsultāciju pieejamību, kā arī celtu veselības aprūpes pakalpojumu kvalitāti, šogad ir nodrošināts par 40,8 miljoniem lielāks finansējums nekā pērn.

Lapas